circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На острові Хортиця археологи досліджують артефакти епохи ранньої бронзи

17.08.2020, 14:34

text
Поділитися:

На розкопках та з пензлем в руках. Так учасники Нової археологічної школи відзначають своє професійне свято. Сьогодні їхня локація — острів Хортиця. Тут досліджують ритуальний комплекс епохи ранньої бронзи, датований третім тисячоліттям до нашої ери. Археологи кажуть, роботи на цій локації тривають 20 років поспіль, проте ще й половину пам’ятки не розкопано.

Що знайшли у землі, те і стає об’єктом дослідження. Археологи зазначають: так і вивчають минуле.

Після того, як артефакт знайшли, зберігають його ось тут, тут і здійснюють перші досліди.

Бути археологом — справа непроста. Спеціалістам тривалий час доводиться жити у наметах, вдосвіта прокидатись на розкопки. Скаржаться шукачі історії й і на численні мозолі на руках. Проте самі археологи знаходять у своїй роботі тільки позитив.

А от сама ідея Нової археологічної школи, як зазначив її керівник, — зробити цю науку більш доступною для всіх. До прикладу на розкопки на Хортицю може приїхати кожен охочий. Проте найбільше археологи чекають молодь та школярів. Часто до них приїздять сім’ями.

Втім, зараз розкопки поставлять на паузу до нового археологічного сезону. Весь цей час археологи не сумуватимуть. Адже будуть вивчати те, що вже добули з-під землі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: