circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На сесії міськради ухвалили бюджет Запоріжжя-2022

22.12.2021, 19:38

text
Поділитися:

Запоріжжя із бюджетом. На одинадцятій сесії міськради депутати ухвалили головний документ. На засіданні розподілили понад дев’ять з половиною мільярдів гривень на низку міських та бюджетних програм.

Найбільше коштів депутати спрямували на освітню галузь – це майже 3,5 мільярда гривень. Переважну суму грошей виділять на заробітну плату педагогам, ремонти харчоблоків та нове меню для шкіл і садочків.
Понад 430 мільйонів отримала медична сфера, з них частина піде на зарплату лікарям та протидію ковіду. Разом з тим в наступному році місто буде шукати кошти й на оснащення відремонтованих приймальних відділень 5 та 9 лікарень.

Анатолій Васюк, заступник міського голови пояснює: “У нас буде потреба щодо фактичного оснащення обладнанням, тобто в програмі це прийнято, але будемо шукати фінансування на зазначені цілі. Підтримали в бюджеті наших медиків, враховуючи що кошти заходять трошки пізніше від НСЗУ, там є збільшення тарифу, ми дали з міського бюджету як резерв це 100 млн для першочергових потреб”.
Виділили кошти й на розвиток інфраструктури – це понад мільярд гривень. Також майже 200 мільйонів місто затвердило на соціальний захист. Разом з тим у наступному році збільшиться і кількість місць відпочинку та відремонтованих доріг. Це стане можливим завдяки бюджету розвитку, який становить майже 1,5 мільярда гривень.

В. о. міського голови, секретар Запорізької міської ради Анатолій Куртєв додає: “Було виділено 750 мільйонів на підтримку теплових мереж. Завдяки цьому не буде підійматись тариф на опалення для населення. Я хочу зазначити бюджет розвитку, що становить 1,5 мільярдів – 850 мільйонів профіцит міської ради, і останні – за кредитною програмою. На ці гроші відремонтують дороги, парки, сквери в кожному районі нашого міста”.

Крім цього, депутати затвердили й нові міські програми. Це, зокрема, видалення аварійних тополь та висадження інших дерев. А також ремонт зливових каналізацій внутрішньоквартальних мереж – сюди вже внесли 66 об’єктів з усіх районів міста. Перші 9 почнуть ремонтувати у 2022-му році.
Заступник міського голови Віктор Гординський додає: “До 2026 року ця програма по забезпеченню ремонту зливових каналізаційних систем на прибудинкових територіях призведе до того, що усі дощові води не будуть потрапляти до фундаментів житлових будинків. Також це дасть змогу нам заощадити кошти на ремонт будинків, які можуть страждати від деформації. На 2022 рік планується 9 об’єктів, обсяг програми – 25 мільйонів”.

Виділили депутати і кошти на житлово-комунальне господарство – також понад 1 мільярд 300 мільйонів гривень. Отримали фінансування й інші міські програми – “Діти Запоріжжя”, а також програма розвитку культури, туризму та надання адміністративних послуг.

Першими новини з’являються у нашому телеграмі

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: