circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На станціях Запорізького району увічнять пам’ять учасників революції 1917-1921 років

29.10.2018, 12:18

text
Поділитися:

У рамках загальнонаціонального проекту «Місця пам’яті Української революції 1917-1921 років» триває встановлення інформаційних дошок на честь наших героїв. Робочі наради, присвячені увічненню пам’яті про події революційної весни 1918 року, відбулися на залізничних станціях «Кушугум» та «Канкринівка».

За словами заступника директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександра Зубченка, правду про ті часи за радянської влади суворо забороняли. Завдяки мемуарам військового міністра Української Народної Республіки Всеволода Петріва, ми дізналися, як звільняли від більшовиків Олександрівськ та його околиці. Офіцер щиро захоплювався мальовничою природою нашого краю, щирістю та любов’ю до України його жителів і буквально погодинно описав перебування своїх вояків на запорізькій землі.

На початку травня 1918 року після переможного Кримського походу солдати Першого запорізького полку кінних гайдамаків ім. Костя Гордієнка, який входив до складу Запорізького корпусу Петра Болбочана, прибули з Мелітополя та висадились поблизу Олександрівська. У місті квартирували союзницькі австро-німецькі частини, відносини з якими були напруженими. Основні сили українців розташувалися у Канкринівці, а на станції «Кушугум» розмістили транспорт, роту охорони та дозорних.

На час приходу військ УНР у селах Великого Лугу існувало розвинене місцеве самоврядування та потужні загони самооборони. Спочатку до військових селяни поставилися з пересторогою, але згодом потоваришували, разом відзначали храмові свята, грали у народному театрі українські вистави.

На честь воїнів, які принесли синьо-жовтий прапор у великолузькі села, на будівлях вокзалів залізничних станцій «Кушугум» і «Канкринівка» буде урочисто відкрито інформаційні дошки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: