circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На свята на Запоріжжі тричі незаконно вирубували ліс

09.01.2019, 13:12

text
Поділитися:

На новорічні свята у Запорізькій області зафіксовано три факти незаконної вирубки лісу. Всього було вирубано 63 ялинки. Як повідомили у Запорізькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства, наразі особи, що займалися незаконною вирубкою лісу, ще не встановлені.

Загалом у 2018 році зафіксовано 68 випадків незаконної вирубки лісу. Нанесено шкоди на суму майже 5 млн. 200 тис. грн. У 33 випадках особи не встановлено, матеріали передані до правоохоронних органів. Наразі сплачено 3 тис. 735 грн. штрафів. По семи справах матеріали передані до суду.

Зважаючи на таку ситуацію, з початку року збільшена відповідальність за незаконну вирубку лісу та подальший його експорт. З 1 січня 2019 року вступили в дію нові підвищені штрафи за незаконну рубку і знищення лісових культур та молодняка. У Запорізькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства пояснили, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів» передбачено накладення штрафу на громадян від п’ятнадцяти (255 грн.) до тридцяти (510 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти п’яти (1275 грн.) до ста п’ятдесяти (2550 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Такі штрафи можуть накладатися, наприклад, за незаконну порубку і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з перелічених вище порушень, тягнуть штраф від тридцяти (510 грн.) до шістдесяти (1020 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від трьохсот (5100 грн.) до шестисот (10200 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім цього, вводиться кримінальна відповідальність за переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, лісоматеріалів необроблених, а також інших лісоматеріалів, заборонених до вивозу за межі митної території України. Такі незаконні дії каратимуться позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

Якщо особа вчинить такі протизаконні дії знову або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням влади чи службового становища, або у великому розмірі – каратиметься позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Якщо ж такі незаконні дії вчинятимуться організованою групою чи в особливо великому розмірі, каратимуться позбавленням волі на строк від 10 до 20 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Кримінальна відповідальність у разі заподіяння істотної шкоди підвищуватиметься і за незаконну порубку або незаконне перевезення, зберігання та збут лісу. За такі незаконні дії штраф становитиме від тисячі (17000 грн.) до тисячі п’ятисот (25500 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

У разі, якщо такі незаконні дії будуть вчинені у заповідниках або на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах, виння каратимуться штрафом від тисячі п’ятисот (25500 грн.) до двох тисяч (34000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: