circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На варті чистоти у місті стане мобільна еколабораторія

24.01.2019, 11:50

text
Поділитися:

Аналізи на колесах. У Запоріжжі презентували мобільну лабораторію, що визначатиме рівень забруднення навколишнього середовища. Мікроавтобус оснащений універсальною багатофункціональною технікою. Усі дані лабораторія передаватиме онлайн.

Ззовні звичайний мікроавтобус, а всередині – унікальна лабораторія. Відтепер ця машина їздитиме областю та визначатиме стан навколишнього середовища. Для цього в салоні встановлено декілька газоаналізаторів, які й будуть фіксувати вміст у повітрі різних речовин. Окрім цього, обладнання дозволить визначати наявність нафтопродуктів у воді і ґрунті. А ще встановити рівень радіації, метеорологічні параметри.

Усі дані досліджень фахівці будуть виставляти у реальному часі. Побачити їх можна на сайті центру або у спеціальному мобільному додатку, який створять згодом. Коштує така лабораторія 11,5 мільйонів гривень. Половина цієї суми виділена з міського бюджету. Ще 50 % надала область.

Проводити заміри стану довкілля еколабораторія буде у межах підприємств, на території житлових будинків, зон відпочинку та вздовж транспортних магістралей. Окрім цього, виїжджатимуть і на виклики запоріжців. Поки що лабораторія проходить тестування. Запрацює на повну силу після того, як фахівці закінчать навчання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: