circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На вступ до запорізьких вишів претендують 26 тис. абітурієнтів

01.08.2019, 11:21

text
Поділитися:

За повідомленням Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, станом на 23 липня поточного року у виші Запорізької області подано 26 тисяч 105 електронних заяв вступників на перший курс освітнього ступеня «бакалавр» (по Україні – близько 920 тисяч електронних заяв).

Зокрема, Запорізький національний університет отримав 10 707 заяв. При цьому варто зауважити, що в поточному році до ЗНУ приєдналася Запорізька державна інженерна академія, створивши Інженерний інститут Запорізького національного університету. Тож кількість бажаючих вступити до університету відповідно збільшилася на кілька тисяч.

Зросла також і кількість вступників до національного університету «Запорізька політехніка». Виявили бажання тут навчатися 5 067 вступників.

Чималу кількість абітурієнтів нарахували й інші виші: Бердянський державний педагогічний університет – 2 383; Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького – 2 027; Таврійський державний агротехнологічний університет – 1 691; комунальний заклад вищої освіти «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» ЗОР – 723; Класичний приватний університет – 417.

Згідно з даними єдиної державної електронної бази з питань освіти, в Запорізький державний медичний університет подано 402 заяви на 1 курс освітнього ступеня «бакалавр» на базі повної загальної середньої освіти, а також 2 855 заяв на здобуття освітнього рівня «магістр» на базі повної загальної середньої освіти. При цьому 78% абітурієнтів є жителями інших регіонів України.

Приватне акціонерне товариство «Приватний вищий навчальний заклад «Запорізький інститут економіки та інформаційних технологій» отримав 252 електронні заяви; Економіко-гуманітарний факультет Запорізького національного університету в м. Мелітополі – 87 заяв; товариство з обмеженою відповідальністю «Бердянський університет менеджменту і бізнесу» – 55 заяв; Мелітопольський інститут державного та муніципального управління Класичного приватного університету – 20 заяв; Енергодарський інститут державного та муніципального управління імені Р.Г. Хеноха Класичного приватного університету та Мелітопольський інститут екології та соціальних технологій вищого навчального закладу «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» – по вісім заяв відповідно.

Нагадаємо, 26 липня вступники на бакалавра (магістра медичного, ветеринарного та фармацевтичного спрямування) отримали рекомендації на бюджет. Розподіл місць відбувся за алгоритмом адресного розміщення державного та регіонального замовлення. Серед спеціальностей з найбільшими прохідними балами на бюджетні місця у 2019 році відзначились: «міжнародне право»; «міжнародні відносини», «суспільні комунікації та регіональні студії»; «міжнародні економічні відносини»; «стоматологія»; «політологія»; «журналістика». Найбільший відсоток зростання чисельності абітурієнтів у вишах Запорізької області спостерігається на освітні спеціальності.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: