circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі 1 тис. дітей чекають на усиновлення

30.09.2020, 10:27

text
Поділитися:

У пресцентрі Запорізької облдержадміністрації відбувся брифінг начальниці Служби у справах дітей Запорізької ОДА Антоніни Матвєєвої з нагоди Дня усиновлення, що святкується 30 вересня в день Віри, Надії і Любові та їх матері Софії.

Запорізька область демонструє достатньо високі показники з усиновлення. В регіоні проживає 281 тисяча дітей. З них 3743 дитини (1,5%), що позбавлені батьківського піклування, діти-сироти. Загалом усиновлено понад 1300 дітей, в черзі чекають – 1000 дітей. На сьогоднішній день в області створено 187 прийомних сімей, 49 – будинків сімейного типу. Протягом року, незважаючи на труднощі, викликані епідемічною ситуацією, було усиновлено 52 дитини.

З 2020 року в Запорізькій області започатковано курс навчання батьків, що прагнуть стати усиновителями. Наразі на обліку в Службі перебуває 36 кандидатів в усиновлювачі. Служба у справах дітей завжди зберігає таємницю усиновлення та здійснює тільки опосередкований контроль за родиною.

Головною проблемою залишається донесення до громадян інформації про нові форми сімейного виховання. Зокрема, в Україні створена форма виховання, максимально наближена до сімейного, – патронат. У Запорізькій області вже існують дві патронатні родини: у Михайлівському та Більмацькому районах, – зауважила Антоніна Матвєєва.

За роз’ясненням Начальниці Служби у справах дітей, патронат – це тимчасовий догляд за дитиною в родині патронатного вихователя на період подолання рідною її сім’єю складної життєвої ситуації. Патронатна родина формується в тій громаді, де мешкає дитина. Патронатні вихователі повинні мати вищу освіту, хист до педагогіки, пройти відповідні курси та отримати згоду від усіх членів своєї сім’ї. Держава оцінює роботу патронатного вихователя та оплачує її.

Щомісяця патронатний вихователь отримує грошове забезпечення у розмірі 5-ти прожиткових мінімумів. Якщо до родини влаштовується двоє і більше дітей віком до 1 року, неповнолітні вагітні або діти з ВІЛ, грошові виплати збільшуються на 10%. Окрім цього, на кожну дитину держава надає соціальну допомогу для утримання і виховання у розмірі 2,5 прожиткових мінімумів (3,5 прожиткового мінімуму для дітей з інвалідністю).

Термін перебування під патронатом становить 3 місяці, у окремих випадках може бути продовжений до 6 місяців. Якщо після спливання зазначеного терміну рідні дитини не подолали складних життєвих обставин і повернення до сім’ї неможливе, то підбираються альтернативні форми виховання: усиновлення, опіка/піклування, прийомна родина чи будинок сімейного типу.

Охочі стати патронатними вихователями можуть звернутися до Служби у справах дітей або Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: