circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі 14% адміністративних та соціально значущих будівель лишаються недоступними

05.03.2021, 10:31

text
Поділитися:

Питання створення безбар’єрного простору в Україні обговорили під час онлайн наради під головуванням першої леді Олени Зеленської.

– Зроблено вже багато роботи, багато напрямків розширено та доповнено. Ця стратегія націлена на практичну реалізацію. Безбар`єрність має стати новою суспільною нормою. Створення безбар`єрності полегшить життя українців, не зважаючи на їх вік, стать, чи стан здоров’я, – наголосила Олена Зеленська.

Погодження проєкту стратегії заплановано у середині квітня, тому до кінця березня є можливість прийняти всі пропозиції від регіонів, які будуть надходити.

З метою виконання завдань центральної влади питання створення стратегії безбарєрного простору у Запорізькій області обговорили учасники робочої групи щодо проблемних питань в об’єднаних територіальних громадах. У засідання взяли участь керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, заступники голови Едуард Брутман та Руслан Шиханов, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

Головна мета стратегії – розбудова безбар’єрності у різних вимірах суспільного життя України: інфраструктурі, економіці, освіті, соціальній сфері тощо. При цьому мають враховуватися потреби усіх груп населення, в тому числі, осіб з інвалідністю, літніх людей, молоді, жінок, а також батьків малолітніх дітей. Це стосується доступності навчальних та медичних закладів, підприємств всіх форм власності тощо.

– Безбар`єрність – це всеохоплююча інклюзивна політика. Реалізовуватись стратегія буде у громадах, тому ми пропонуємо ОТГ долучатися до розробки стратегії та реалізації програми. Це великий комплекс заходів, які вже сьогодні мають бути враховані у кожній громаді. Головне завдання наразі – розробити пропозиції, які будуть максимально наближені до реального життя, а не існувати лише на папірці. З обмеженнями у житті сьогодні зустрічаються не лише люди з інвалідністю. Серед вразливих груп – молоді люди, родини з дітьми, літні люди, – відзначила Зінаїда Бойко.

До шести напрямів Національної стратегії безбар’єрності увійшли: соціальна, освітня, економічна, громадянська, фізична та цифрова безбар’єрність. Під кожен виділений стратегічний напрямок формуються тематичні експертні робочі групи.

За словами керівника Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександра Билима, на сьогодні у Запорізькій області рівень фізичної доступності до будівель, об’єктів соціальної інфраструктури та адмінбудинків становить близько 86%. При будуванні чи реконструкції будівель будуть враховані всі державно-будівельні норми, де передбачено також маркування сходинок та звукові сигнали тощо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: