circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі 90% дітей-сиріт отримують сімейне виховання

27.09.2018, 14:16

text
Поділитися:

Напередодні Дня усиновлення в облдержадміністрації відбувся брифінг директора Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики України Руслана Ковбаси та начальника Служби у справах дітей облдержадміністрації Антоніни Матвєєвої.

День усиновлення відзначається 30 вересня та започатковано в Україні 10 років тому.

Як відзначив Руслан Ковбаса, на сьогодні всі дії центральної влади та органів місцевого самоврядування спрямовано на те, щоб діти-сиріти та діти, які позбавлені батьківського піклування, виховувалися у прийомних родинах чи дитячих будинках сімейного типу, а не в інтернатах. Під особливою увагою влади залишається система захисту прав дітей, що потрібно пильно контролювати на місцях, починаючи з рівня громади, на первинному рівні.

На сьогодні в Україні налічується понад 71 тис. дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Причому серед них – близько 21 тис. дітей, які втратили батьків, а 50 тис. дітей мають біологічних батьків та залишаються соціальними сиротами. Понад 91% дітей виховуються у родинах, знаходяться під опікою чи в дитячих будинках сімейного типу.

За словами Руслана Ковбаси, у 2018 році усиновлено 1,5 тис. дітей. Близько 6 тис. дітей потребують усиновлення чи влаштування в родини, з них близько 4,5 тис. дітей старше п’яти років, а таких дітей усиновлюють не так часто, бо найчастіше бажають взяти у родину ще зовсім маленьку дитину – близько року.

В Україні впроваджується такий пілотний проект як патронат над дитиною. На сьогодні в Україні створено 50 патронатних сімей, де виховується 143 дитини.

– Програми підтримки дітей-сиріт та прийомних родин будуть продовжені та розширені. Завдяки цій підтримці та поширенню сімейних форм виховання є можливість щорічно від 500 до тисячі дітей вилучати з інтернатів та влаштовувати у родинах. Щороку кількість дітей, що виховуються без родини, зменшується, – повідомив Руслан Ковбаса.

На сьогодні у Запорізькій області створено 199 прийомних сімей та 39 дитячих будинків сімейного типу. За словами Антоніни Матвєєвої, цього року в області усиновлено 63 дитини. Загалом налічується 3 тис. 716 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 89% з них залучено до сімейних форм виховання. Наразі близько тисячі дітей мають право на усиновлення.

Протягом ІІ півріччя 2018 року прогнозується створення чотирьох дитячих будинків сімейного типу (в м. Запоріжжі – один, у м. Мелітополі – два, у Запорізькому районі -один) та 17 прийомних сімей (у м. Запоріжжя, м. Бердянськ, Веселівському, Михайлівському районах – по дві, у м Токмак, Бердянському, Вільнянському, Новомиколаївському, Оріхівському, Приазовському, Приморському, Розівському,Токмацькому районах – по одній прийомній родині). У Широківській об’єднаній територіальній громаді Запорізького району розглядається питання про виділення земельної ділянки під будівництво житлового об’єкта для створення дитячого будинку сімейного типу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: