circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі активізують ремонти шкіл та дитячих садків

29.11.2017, 12:32

text
Поділитися:

Наступного року головними напрямками діяльності обласної влади мають стати дороги, школи та дитсадки області. Про це голова облдержадміністрації Костянтин Бриль заявив після того, як відвідав ряд освітніх закладів Михайлівського району, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Першим став КЗ «Михайлівський навчально-виховний комплекс І-ІІ ступенів «дошкільний навчальний заклад- загальноосвітня школа» Михайлівської районної ради.

Як повідомила директор школи Валентина Шахова, заклад засновано в 1962 році (навчальний корпус № 1). Навчальний корпус № 2 був збудований у 1994 році. Нині в 11 класах школи навчаються 224 учні та працюють 49 фахівців.

За останні роки було побудовано та введено в експлуатацію котельню на альтернативному виді палива (пелетах); відремонтовано м’яку покрівлю даху над спортивним корпусом; частково відремонтовано м’яку покрівлю даху навчального корпусу №2 та реконструйовано навчальний корпус № 2, що дозволило відкрити три дошкільні навчальні групи для дітей віком від трьох до шести років. Крім цього, оновлено матеріальну базу харчоблоку, спортивної зали, а також навчальних кабінетів та приміщень будівлі; замінено більшість старих дерев’яних вікон на нові енергозберігаючі металопластикові; відремонтовано спортивний та ігровий майданчик на території закладу.

Особливо школа пишається введенням в експлуатацію будівлі навчального корпусу № 1, де розташований кабінет інклюзивної освіти з підсобною кімнатою та санітарною кімнатою для дітей з особливими освітніми потребами та дітей на інвалідних візках. А також придбаним комп’ютерним класом та відкриттям інклюзивного комп’ютерного кабінету, в тому числі для дітей з особливими освітніми потребами та дітей на інвалідних візках.

Наразі школа потребує остаточної заміни вікон, ремонту покрівлі та капітального ремонту систем водопостачання, опалення та зовнішньої каналізації. Для цих об’єктів уже розроблено проектно-кошторисну документацію. Тож справа залишилася тільки за фінансуванням.

Оглянувши школу та дитсадок, Костянтин Бриль наголосив, що до ладу потрібно приводити увесь комплекс разом.

– Нині потрібно підготувати проект на оновлення даху, дверей та утеплення школи та дитсадку. І за готовності проектної документації ми розглянемо можливість фінансування цього об’єкта в 2018 році на умовах співфінансування з районного та обласного бюджетів. Також мають приєднатися народні депутати та місцеві інвестори. Наступного року головними напрямками нашої діяльності мають стати дороги, школи та дитсадки Запорізької області, – наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Очільник регіону також ознайомився з роботою комунального закладу «Пришибська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені М.А. Шаламова».

Навчальний заклад 1939 року заснування забезпечує роботою 51 працівника, які опікуються 340 учнями у 18 класах.

За словами директора школи Марини Вертелецької, останнім часом у школі зроблено гумовий спортивний майданчик; відремонтовано харчоблок та їдальню; частково відремонтовано систему опалення; створено мультимедійну кімнату для початкових класів; відремонтовано спортивну залу, кабінети біології, хімії, англійської мови, географії; проведено ремонт медичного кабінету та оснащено його за сучасними вимогами; зроблено поточний ремонт методичного кабінету та придбано нові меблі.

Ніні школа потребує утеплення фасаду та покрівлі, на що вже розроблено проектно-кошторисну документацію.

Костянтин Бриль наголосив, що в розвитку шкіл має допомогти реформа освіти, а також децентралізація

– Іноді люди не розуміють позитиву реформ. Вони налякані тим, що реформи нібито несуть у собі щось погане. Проте хочу наголосити, що реформа децентралізації несе тільки позитив. І це можуть підтвердити ті громади, що вже об’єдналися. ОТГ отримують підтримку з ДФРР, обласного бюджету та інших джерел. А в підсумку ми бачимо села, що замість занепаду виходять на шлях розвитку в багатьох напрямках, – підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: