circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі активізують зведення доступного житла

30.03.2018, 12:26

text
Поділитися:

Під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Віктора Скоблікова відбулася нарада з питання розвитку житлового будівництва на території Запорізької області, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

У Запорізькій області за 2017 рік прийнято в експлуатацію 103,4 тис. кв. м. житла, за цим показником регіон посідає 20 місце по Україні. За темпами зростання обсягів прийнятого в експлуатацію житла область посіла 17 місце, а за обсягом прийнятого в експлуатацію житла у розрахунку на 10 тис. осіб населення (597,6 м2 загальної площі) – 22 місце серед регіонів України.

– Органами виконавчої влади вищого рівня надано доручення вжити заходів щодо усунення негативних тенденцій за напрямом житлового будівництва. Нам необхідно проаналізувати ситуацію і чинники, які призвели до настільки низьких показників будівництва житла а області. Визначивши проблемні питання, маємо знайти шляхи їх вирішення у галузі житлового будівництва, – окреслив завдання Віктор Скобліков.

Про стан житлового будівництва в Запорізькій області доповів директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації Віталій Литвиненко.

Так, починаючи з 2012 року обсяги прийнятого в експлуатацію житла в області щороку зменшуються: у 2012 році було введено в експлуатацію 194,1 тис. кв. м. житла, у 2013 році – 179,6, у 2014 році – 111,8, у 2015 – 101,5. Невелике зростання зафіксовано лише в 2016 році, у 2017 – знову зменшення на 4,6% -103,4 тис. кв. м житла.

Загальна площа прийнятого в експлуатацію житла в міських поселеннях становила 85,6 тис. кв. м, у сільській місцевості – 17,8 тис. кв. м.

Найбільша частина загального обсягу (63,2%) житла припадає на одноквартирні будинки, 35,3% – будинки з двома та більше квартирами та 1,5% – на гуртожитки.

Капітальні інвестиції у житлове будівництво у 2017 році склали 351,134 млн. грн. (2,3% від загального обсягу), що на 23,4% менше, ніж за 2016 рік (458,595 млн. грн.). За рахунок державних коштів в області не прийнято в експлуатацію жодного квадратного метра.

Серед лідерів за показником загальної площі прийнятого в експлуатацію житла залишаються м. Запоріжжя, м. Мелітополь, Запорізький район та м. Бердянськ.

Зафіксовано також значне зростання обсягів прийнятого в експлуатацію житла в містах Токмак (у 2,3 разу), Мелітополь (на 25,8%), Новомиколаївському (в 4,1 разу), Бердянському (у 2,3 разу), Мелітопольському (у 2,2 разу), Веселівському (у 2 разу), Запорізькому (у 2 рази), Оріхівському (в 1,9 разу), Приазовському (в 1,8 разу), Вільнянському (на 40,2%), Василівському (на 34,1%) та Якимівському (на 24,5%) районах. Відносно високі показники обсягу прийнятого в експлуатацію житла у розрахунку на 10 тис. осіб населення досягнуто в Запорізькому та Якимівському районах, а також у м. Мелітополь.

– Основні причини низьких темпів нарощування обсягів введення в експлуатацію житла – це високі відсотки іпотечних кредитів, кредитів для будівельних компаній, тяганина з виділенням земельних ділянок, зростання вартості будівельних матеріалів, транспортних послуг та енергоносіїв, відсутність коштів у населення як на будівництво житла, так і його купівлю, незначне фінансування програм будівництва житла, повільне розроблення та оновлення генеральних планів. У той же час, переважна більшість областей має такі ж негативні фактори, але будівництво житла йде темпами, які в кілька разів перевищують темпи в нашій області, – підкреслив Віталій Литвиненко.

На поточний час органами місцевого самоврядування області в генеральних планах передбачено 46 земельних ділянок під будівництво доступного житла загальною площею 49,5014 га. З них 22 ділянки повністю забезпечені необхідною інфраструктурою, 23 — частково та одна ділянка без забезпечення. На сьогодні велика кількість земельних ділянок, наданих в оренду для будівництва житла, роками не використовується за цільовим призначенням та фактично простоює навіть на привабливих для покупців житла територіях.

Крім цього, в області налічується 67 об’єктів незавершеного будівництва багатоповерхових житлових будинків із різним відсотком будівельної готовності, з них у м. Запоріжжя — 51, м. Бердянськ — пять, Василівському районі — вісім, Гуляйпільському — два, Кам’янсько-Дніпровському — один.

Віталій Литвиненко нагадав що на сьогодні прийнято обласні програми «Молодій запорізькій родині -доступне житло» на 2018-2022 роки та «Програма забезпечення житлом учасників антитерористичної операції на 2018-2022 роки», на реалізацію яких у 2018 році передбачено 1 та 2 млн. грн. відповідно.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: