circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі дитбудинки та інтернати замінюють сімейним вихованням

30.03.2018, 11:55

text
Поділитися:

Стратегію Запорізької області щодо деінституалізації шкіл-інтернатів та зміни їх типу відповідно до вимог Закону України «Про освіту» обговорили учасники засідання «круглого столу». У заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова, керівники навчальних закладів регіону.

Влітку в Україні розпочалася реформа з деінституціалізації, яка передбачає зміни у системі дитячих інтернатів уже з вересня цього року.

Як пояснила Тетяна Озерова, деінституалізація – це не закриття інтернатів, як його часто трактують, і не може йти мова про те, що завтра діти опиняться на вулиці. Поки не буде сприятливих умов для дитини в її сім’ї, ніхто не забере дитину з інтернату. Головний посил змін – необхідно створення таких умов, за яких потреба в інтернаті просто зникне.

На сьогодні в Запорізькій області функціонує 29 навчальних закладів інтернатного типу. Із них: шість закладів санаторного типу, п’ять спеціалізованих, два загальноосвітні, 16 спеціальних для дітей із порушеннями фізичного розвитку та інтелектуального розвитку. У восьми закладах освіти функціонують дошкільні відділення. У Запорізькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті «Джерело» навчаються діти з синдромом Дауна, дошкільні групи та початкові класи відвідують діти з порушенням опорно-руховго апарату. У Запорізькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті “Світанок” є класи для дітей з вадами мовлення, у Мелітопольській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті “Гармонія” відкрито початкові класи для дітей з розладами аутичного спектру.

За офіційними даними, наразі у запорізьких школах-інтернатах перебуває всього 6 438 дітей. Серед них: 372 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 997 дітей з інвалідністю , 471 дошкільник.

– Справа в тому, що левова частина дітей, які перебувають в інтернатах, можуть виховуватись у рідній сімї, вони мають батьків. Але батьки з різних обставин не здатні забезпечити їм гідного піклування і виховання в родині. Інша справа, коли дитина з інвалідністю не може перебувати вдома без необхідного нагляду фахівців, – зазначила Тетяна Озерова.

У Запорізькій області вже кілька років упроваджуються альтернативні форми опіки, такі як прийомні сім’ї, будинки сімейного типу, патронатні сім’ї, інші сімейні форми виховання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: