circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі діти з особливими потребами навчаються у 120 школах

04.10.2017, 13:38

text
Поділитися:

У навчальних закладах Запорізької області активно впроваджується інклюзивна форма навчання. Якщо у минулому навчальному році до проекту було залучено 47 шкіл, то нині функціонує 121 загальноосвітній навчальний заклад, що в 2,5 разу більше, в яких у 265 класах навчається 395 дітей з особливими освітніми потребами. Про це повідомили в Департаменті освіти і науки облдержадміністрації.

Крім цього, за заявами батьків у 27 дошкільних навчальних закладах відкрито 35 груп з інклюзивною формою навчання, в яких виховується 95 малюків з особливими освітніми потребами.

Таким чином у цьому навчальному році запити батьків на інклюзивну форму навчання для їх дітей повністю задоволені. При цьому слід зазначити, що серед шкіл, у яких відкрито інклюзивні класи, є й заклади нового типу: гімназії, ліцеї, спеціалізовані школи з поглибленим вивченням предметів.

Кожен учитель, який працює в інклюзивному класі, чи вихователь інклюзивної групи має асистента, також до надання корекційних послуг залучені психологи, спеціальні педагоги. Всі педагогічні працівники, які працюють у інклюзивних класах, пройшли спеціальну підготовку, в першу чергу завдяки навчанню, організованому Благодійним Фондом Порошенка та його керівником Мариною Порошенко. Значну підтримку в організації умов для інклюзивного навчання дітей (обладнання ресурсних, сенсорних кімнат, придбання спеціальних парт тощо) надали органи місцевої влади та місцевого самоврядування.

Для забезпечення доступності загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з особливими освітніми потребами виділено 1,8 млн. грн.. з обласного бюджету на придбання універсальних сходових підіймачів з майданчиком для транспортування інвалідних візків для шкіл з інклюзивними класами, в яких навчаються учні з порушеннями опорно-рухового апарату. Вже закуплено 10 таких підіймачів або 100% від потреби, тож наразі здійснюються організаційні процедури щодо їх передачі навчальним закладам.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: