circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі досліджуватимуть скіфське поховання

02.10.2019, 09:32

text
Поділитися:

Влітку на Мамай-Могилі працювала археологічна експедиція Запорізького національного університету. Під час дослідження скіфського комплексу було знайдено більше десятка поховань. Однак головними знахідками стали короткий золотий меч та глиняна амфора грецького походження.

Презентація результатів розкопок відбулася в Запорізькому національному університеті.

Як повідомив директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко, вперше за Програмою збереження та використання об’єктів культурної спадщини Запорізької області на 2019-2023 роки та за підтримки депутатського корпусу обласної ради вдалося виділити 100 тисяч грн на проведення рятувальних розкопок. Крім цього, в наступному році передбачено кошти на наукові археологічні дослідження в Оріхівському і Кам’янсько-Дніпровському районах.

Археологічні експедиції на Мамай-Могилу почались у 1988 році. Відтоді щоліта група археологів та істориків ЗНУ досліджують скіфський комплекс. Цього року у літній експедиції взяли участь близько 50 осіб, серед них і волонтери, і школярі. Археологи Геннадій Тощев і Світлана Андрух вважають, що знайдені артефакти є найбільш яскравим відкриттям Мамай-Могили за понад 30 років досліджень.

Усі знахідки передадуть до Кам’янсько-Дніпровського музею, адже на території цього району знаходиться курган Мамай-Могила.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: