circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі функціонує 13 опорних шкіл

03.04.2018, 13:30

text
Поділитися:

У системі закладів загальної середньої освіти Запорізької області триває подальша оптимізація на місцях та створення опорних шкіл.

Як повідомили в Департаменті освіти і науки облдержадміністрації, наразі в області функціонує 553 денні школи комунальної форми власності, де навчається 160955 учнів, із них 293 працюють у сільській місцевості (53%), де навчаються 33596 школярів або 20,1 % від загальної чисельності.

У поточному навчальному році у сільській місцевості залишаються функціонувати три школи І ступеня (11,5 % від загальної кількості таких шкіл) з контингентом до 10 учнів (по одній школі у Більмацькому, Мелітопольському районах та Комишуваській селищній раді Оріхівського району). Таких шкіл стало на одну менше порівняно з минулим роком.

Крім цього, налічується дев’ять закладів загальної середньої освіти з наповнюваністю 40 і менше учнів (по два у Мелітопольському і Новомиколаївському районах, по одному в Бердянському, Веселівському, Чернігівському, Приморському і Пологівському районах).

Із наповнюваністю до 100 учнів функціонує 111 шкіл І-ІІІ ступенів, із яких три школи у містах (дві у м. Запоріжжя та одна у м. Енергодар), а також 107 – у сільській місцевості.

При цьому немає жодної школи І-ІІІ ступенів, наповнюваність якої менше 100 учнів, у містах Бердянськ, Мелітополь і Токмак, Великобілозерському і Михайлівському районах, серед шкіл обласного підпорядкування, а також у Ботіївській, Воскресенській, Осипенківській, Долинській і Смирновській сільських радах та Приморській міській раді.

Як пояснили в Департаменті, велика кількість шкіл, заповнених не на повну проектну потужність, призводить до того, що вартість підготовки одного учня на таких територіях значно перевищує показники інших. Так, найменше коштує підготовка одного учня у м. Мелітополь (7,633 тис. грн.), тоді як по окремих закладах ця сума перевищує 50 тис. грн.

У зв’язку з цим започатковано процес створення опорних шкіл, що сприятиме збільшенню наповнюваності класів на територіях. На сьогодні в області вже функціонує 13 опорних шкіл із 18 філіями, навчанням у яких охоплено 5302 учні та близько 200 дошкільників. Вони створені органами місцевого самоврядування у Більмацькому, Новомиколаївському і Приазовському районах, а також у Веселівській, Преображенській, Приазовській, Смирновській, Таврійській, Комишуваській, Долинській та Чернігівській громадах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: