circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі коштом бюджету видали книги місцевих авторів

28.12.2019, 09:24

text
Поділитися:

27 грудня в облдержадміністрації відбулася презентація книг запорізьких авторів. В урочистому заході взяли участь перший заступник голови обласної ради Єгор Семенков, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Лєван Шишинашвілі, голова обласної організації Національної спілки письменників України Олександр Медко, а також автори видань.

У рамках виконання Програми сприяння розвитку інформаційної галузі Запорізької області на 2016-2020 роки у 2019 році видано книги запорізьких авторів: «Хрестоматія творів письменників Запорізького краю (кінець ХХ початок ХХІ сторіччя)» та «Прозора межа мови: Фотоальбом поезій» авторства Олександра Медка та Сергія Лаврова. Книги вийшли накладом по 500 примірників кожна.

− Обласна влада робить усе можливе, аби ми могли впевнено сказати: запорізька книга жива, запорізька книга розвивається. Спільні зусилля обласної адміністрації, обласної ради та спілки письменників краю дають результат, яким ми насправді можемо пишатися. Сьогодні відбувається чергова знакова подія. Третій рік поспіль коштом обласного бюджету друкуються книги запорізьких письменників. До цього понад десять років книги місцевих авторів не видавалися за сприяння обласної влади. Вже видано коштом обласного бюджету десятки різних книг. І пізнавальні, і наукові, і презентаційні, енциклопедії, антології, путівники, збірки поезії та прози. Всі ці видання поповнили фонди запорізьких бібліотек, шкіл, вишів. Зазначу важливу деталь – усі книги, що видає наш Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, – виключно українською мовою та виключно місцевих авторів. Цього роки видано дві книги. Перша – «Література Запорізького краю кінця 20 – початку 21 століття». В цьому виданні не тільки твори майже 40 митців, а й критика – нариси про творчість авторів. Тобто, ця книга може служити навчальним посібником. Друге видання цього року вважаю особливим – це фотоальбом поезій «Прозора межа мови». Вперше ми об’єднали творчість двох талановитих запоріжців – поезію Олександра Медка та світлини Сергія Лаврова. Така синергія візуального та поетичного дійсно вражає. Дозвольте висловити щиру подяку керівництву облдержадміністрації та депутатам обласної ради за підтримку книговидання в регіоні, − зазначив у своєму виступі Лєван Шишинашвілі.

Видання розраховані як на школярів, так і на дорослих читачів, усі охочі можуть ознайомитися з прозою та поезією сучасників, дізнатися щось більше про рідний край, історію, наблизитися до літературного мистецтва.

− Обласна рада та обласна адміністрація знайшли можливість підтримати запорізьких письменників. Ці видання будуть передані до шкіл, бібліотек та вишів. У Запорізькому краї багато талановитих письменників, поетів, митців. Необхідно активізувати підтримку творчого руху на Запоріжжі, а також розглянути можливість внести до шкільної програми вивчення творів запорізьких творців, − зауважив Єгор Семенков.

Голова обласної організації Національної спілки письменників України Олександр Медко подякував обласній владі за плідну співпрацю.

− Ми вже три роки співпрацюємо пліч-о-пліч. Наразі ми працюємо як єдина злагоджена команда. Сподіваємось на подальшу співпрацю та на реалізацію нових проєктів. Зокрема, є пропозиція створити видання міфології Запорізького краю, де описати острів Хортиця, заповідник «Кам’яна могила», святилища Запорізького краю, − звернувся до присутніх Олександр Медко.

Під час урочистого заходу за високий професіоналізм, сприяння розвитку вітчизняного книговидання, активну життєву позицію найвищою нагородою Національної спілки письменників України медаллю «Почесна відзнака» було нагороджено голову Запорізької обласної організації Національної спілки письменників України Олександра Медка.

За активну участь в упорядкуванні книг «Письменники Запорізького краю: антологія творів кінця 20 – початку 21 століття» і «Література Запорізького краю: хрестоматія творів 20 – початку 21 століття» грамоту Національної спілки письменників України вручили заступнику голови Запорізької обласної організації Національної спілки письменників України Ользі Стадніченко.

Подякою Національної спілки письменників України за активну участь та високохудожню реалізацію проєктів з книговидання було нагороджено директора видавництва «Дике Поле» Олександра Лазутіна.

Почесною грамотою Національної спілки письменників України за високий професіоналізм, особистий вагомий внесок у розвиток вітчизняного книговидання та популяризацію української книги, духовної розбудови Запорізького краю та України нагороджений директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької обласної державної адміністрації Лєван Шишинашвілі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: