circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі масштабно відсвяткують ювілей Акту злуки

29.12.2018, 13:01

text
Поділитися:

У 2019 році минає 100 років з того часу, як 22-го січня 1919-го року на Софійській площі у Києві був публічно проголошений Акт злуки.

На відзначення цієї історичної дати розпорядженням голови обласної державної адміністрації затверджено план обласних заходів до Дня Соборності України у 2019 році.

Органам влади у містах та районах області доручено провести урочисті заходи з нагоди Дня Соборності України, зустрічі з військовослужбовцями, які брали участь в Антитерористичній операції та Операції об’єднаних сил на Сході України, членами їх сімей, волонтерами, громадськими активістами.

Безпосередньо у День Соборності України, 22 січня, відбудеться покладання квітів до пам’ятників та пам’ятних знаків діячам, які зробили вагомий внесок у розбудову Української держави, жителям області, що загинули під час проведення Антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил на Сході України, героям Небесної Сотні.

У м. Запоріжжя заплановано проведення урочистого мітингу та покладання квітів до погруддя Тараса Григоровича Шевченка, а також урочистих зборів з нагоди Дня Соборності за участю керівників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, представників громадськості, волонтерських організацій, релігійних конфесій, учасників АТО та ООС, військовослужбовців, депутатів усіх рівнів, діячів освіти, науки та культури.

Протягом січня у музейних, клубних та бібліотечних закладах відбудуться інформаційно-просвітницькі та культурно-мистецькі заходи, присвячені боротьбі за свободу та незалежність України у XX столітті, за часів Революції Гідності, проведення Антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил на Сході України.

У закладах освіти, дошкільного та позашкільного виховання передбачено проведення уроків мужності за участю ветеранів АТО та ООС, інформаційно-просвітницьких заходів, присвячених боротьбі Українського народу за єдину, соборну, демократичну державу.

На Державний архів Запорізької області та місцеві органи влади покладено завдання організувати нові та оновити діючі виставки архівних документів та матеріалів у музеях, бібліотеках, архівних закладах області, які відображають трагічні події в житті Українського народу, присвячені боротьбі за свободу та незалежність під час Української революції 1917-1921 років.

Органи виконавчої влади зобов’язано сприяти реалізації ініціатив інститутів громадянського суспільства щодо відзначення Дня Соборності України, проведенню патріотичних молодіжних заходів, флеш-мобів, благодійних ярмарків, спортивних змагань на честь захисників України.

Релігійним організаціям області буде запропоновано провести вранці 22.01.2019 молебні за Соборну Україну.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: