circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі мережі водопостачання та каналізації перебувають в аварійному стані

05.05.2020, 10:55

text
Поділитися:

Держпродспоживслужба в Запорізькій області здійснює перевірку об’єктів водопостачання та водовідведення. У складі комісій в області перевірено 114 об’єктів централізованого і децентралізованого питного водопостачання та 10 об’єктів водовідведення.

У ході обстежень виявлено порушення санітарного законодавства на всіх перевірених об’єктах централізованого питного водопостачання.

Основними порушеннями у сфері забезпечення централізованим водопостачанням та водовідведенням населених пунктів є:

не дотримання водоохоронного режиму та зон санітарної охорони об’єктів водопостачання, особливо в сільських населених пунктах;

незадовільний санітарно-технічний стан об’єктів водопостачання;

не своєчасне проведення ремонтно-профілактичних робіт на об’єктах та мережах питного водопостачання;

не дотримання або відсутність графіків лабораторного контролю води джерел водопостачання, води питної перед її надходженням у водопровідну мережу та у розподільчій мережі. Не проводиться лабораторний контроль якості води після усунення аварійних ситуацій;

неукомплектованість або відсутність кваліфікованого обслуговуючого персоналу на об’єктах централізованого питного водопостачання;

порушення графіків періодичного медогляду декретованим контингентом (працівників, безпосередньо причетних до водопостачання) встановлено на кожному другому з перевірених підприємств;

громадські колодязі не мають санітарних паспортів, не проводяться щорічні планові обстеження, поточні ремонти та заходи з дезінфекції.

У ході перевірки цехів водовідведення встановлено, що очисні споруди Таврійського експлуатаційного цеху водопостачання та водовідведення КП «Облводоканал» у м. Дніпрорудне знаходяться в аварійному стані, санітарно-технічний стан приміщень та об’єктів незадовільний. Очисні споруди каналізації, аварійні ділянки колекторів КП «Чернігівське виробниче житлово-комунальне господарство» потребують негайної реконструкції та заміни. Очисні споруди каналізації КП «Оріхівський водоканал» знаходяться в стадії реконструкції, стічні води на спорудах проходять лише механічне очищення.

Потребує термінової ревізії і реконструкції самопливний каналізаційний колектор у м. Бердянськ, який є постійною загрозою забруднення акваторії Азовського моря в межах міста. Тривалий термін часу не вирішується питання ліквідації аварійної ситуації і забруднення неочищеними каналізаційними стоками міської території в районі розташування ТОВ «Н.С.К Сіті».

За результатами комісійних перевірок на адреси органів місцевого самоврядування та суб’єктів господарювання були направлені пропозиції для розробки та прийняття дієвих заходів щодо усунення виявлених порушень санітарного законодавства та забезпечення населення питною водою гарантованої якості. Ініційовано проведення нарад з головами органів місцевого самоврядування та територіальними уповноваженими службами щодо вжиття заходів на підприємствах водопостачання населених пунктів району.

Наразі робота з контролю за дотриманням вимог санітарного законодавства на об’єктах систем водопостачання та водовідведення населених пунктів продовжується.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: