circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі міста обласного значення зможуть приєднатися до громад

05.04.2018, 11:36

text
Поділитися:

Верховна Рада України прийняла в цілому важливий законопроект № 6466 «Про внесення змін до закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Це рішення дасть можливість суміжним територіальним громадам приєднуватися до громад міст обласного значення без зайвих бюрократичних процедур, тобто без проведення перших виборів до міської ради та виборів голови ОТГ. Крім цього, законопроект прирівняв територіальні громади міст обласного значення до спроможних ОТГ.

Тож віднині українські міста обласного та державного значення можуть брати участь у процесі створення об’єднаних територіальних громад. Тож люди отримали можливість не тільки приймати рішення, а і реалізовувати їх.

За словами Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубко ухвалення законопроекту очікувало майже 25 мільйонів людей, які проживають у 150 містах обласного значення та близько 1000 навколишніх територіальних громад.

Як повідомив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль, власне у Запорізькій області 5 міст обласного значення. Зокрема: Запоріжжя, Бердянськ, Енергодар, Мелітополь і Токмак. Скористатися можливістю приєднання зможуть 4 міста: Запоріжжя, Бердянськ, Мелітополь і Токмак. Адже суміжні з містом Енергодар території повністю охопленні створеними ОТГ. Процедура приєднання передбачає добровільність, як з боку громад міст обласного значення, так і сільських, селищних громад, які межують з цими містами.

– Загалом же прийняття цього законопроекту значно активізує процес створення об’єднаних громад. Хочу підкреслити: якщо на початок минулого року Запорізький регіон посідав 10 місце у всеукраїнському рейтингу щодо створення ОТГ, то на тепер область посідає четверте місце по Україні, наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: