circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі може з’явитися загальнодержавний зоологічний парк

27.06.2019, 09:00

text
Поділитися:

Під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Олександра Бабаніна відбулася нарада щодо можливості розширення меж та надання статусу загальнодержавного зоологічному парку місцевого значення «Таврія».

У заході взяли участь заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олександр Сергієнко, керівництво Новомиколаївського району, Тернуватської селищної ради та ПрАТ «Запорізький автомобілебудівний завод».

Учасники обговорили сучасний стан зоологічного парку «Таврія», його фінансування, забезпечення режиму охорони та збереження території парку. Мова йшла також про можливості та шляхи надання йому статусу загальнодержавного значення.

Заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олександр Сергієнко наголосив, що у зв’язку зі скрутним становищем Запорізького автомобілебудівного заводу кошти на утримання зоологічного парку майже не виділяються, парк знаходиться в занедбаному стані, значно скоротилася чисельність тварин, парк припинив масове обслуговування туристів.

Для вирішення ситуації, яка склалася, запропоновано надати йому статус загальнодержавного. Це дасть можливість створити окрему юридичну установу публічного права природно-заповідного фонду та забезпечити стабільне фінансування на утримання парку за рахунок коштів державного бюджету. Тільки за умови надання статусу загальнодержавного та отримання стабільного фінансування парк зможе проводити наукову, рекреаційну, господарську діяльність, забезпечувати утримання, розмноження тварин у напіввільних умовах.

Олександр Бабанін запропонував створити виїзну комісію з обстеження території зоологічного парку місцевого значення «Таврія» для отримання наочної інформації щодо його стану та остаточного прийняття рішення.

Зоологічний парк місцевого значення «Таврія» площею 290 га розташований в адміністративних межах Тернуватської селищної ради Новомиколаївського району Запорізької області, створений відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 09.07.1997 № 338.

Зоологічний парк знаходиться у підпорядкуванні ПрАТ «Запорізький автомобілебудівний завод». Відповідно до охоронного зобов’язання від 20.12.2012 № 472 на завод покладено забезпечення режиму охорони території природно-заповідного фонду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: