circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі планують відкрити курси албанської мови

12.09.2019, 09:51

text
Поділитися:

Заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін провів зустріч із заступником директора Національного агентства діаспори Міністерства з питань діаспори Республіки Албанія Дрітаном Деліджи, начальником відділу Національного агентства діаспори Міністерства з питань діаспори Республіки Албанія Елтоном Калємі та Почесним консулом Республіки Албанія Шахіном Омаровим.

Сторони обговорили питання взаємодії місцевої влади, громади та албанської національної спільноти у Приазовському районі.

– Ми зустрічалися з Почесним консулом не так давно і вже тоді було зазначено, що для нас, як багатонаціональної області, важливо приділяти достатньо уваги проблемам, що виникають у національних спільнот. Тоді в серпні ви їздили в Приазовський район, щоб на власні очі пересвідчитися, як живуть албанці у трьох селах. Думаю, ви побачили, що в албанців там створено умови для розвитку албанської культури та недопущення втрати національної самобутності, – підкреслив Едуард Гугнін.

Заступник директора Національного агентства діаспори Міністерства з питань діаспори Республіки Албанія Дрітан Деліджи повідомив, що в Республіці Албанія лише у 2017 році було створено Міністерство діаспор. Саме з того часу почалась активна робота представників Міністерства у країнах, де проживають албанці. Головна мета їхньої роботи – об’єднати діаспору по всьому світу, показати багату албанську культуру місцевим жителям країн, де вони проживають.

– Для реалізації мети та завдань у нас працюють певні програми. В Україні албанці компактно проживають у Приазовському районі вашої області у селах Дівнинське, Гамівка, Георгієвка та в селі Каракурт на Одещині. В останньому ми вже почали запроваджувати програму в галузі культури і вона демонструє успішні результати. Так, ми хотіли б відкрити навчальний клас чи курс вивчення албанської мови у Запорізькій області. Викладачів ми привеземо з Албанії, – повідомив Дрітан Деліджи.

Едуард Гугнін запевнив, що обласна влада завжди підтримує освітні ініціативи і буде сприяти реалізації цього задуму.

– Ми можемо зробити курси на базі Запорізького національного університету, Мелітопольського державного чи Бердянського педагогічного університету. Майданчиків для лекторіїв у нас багато. Вважаю, що потрібно правильно обрати місце, щоб у жителів тих же приазовських сіл була можливість зручно добиратися до класу, – зазначив Едуард Гугнін.

Албанська делегація також здійснила робочу поїздку до Приазов’я, де поспілкувалася з місцевими жителями та посадовцями.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: