circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі на відпочивальників чекають 34 садиби зеленого туризму

24.07.2018, 12:44

text
Поділитися:

За останні роки сфера агротуризму набуває все більшої популярності у Запорізькій області. Цей вид відпочинку стрімко набирає обертів не тільки серед відпочивальників, а й представників бізнесу.

За інформацією Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації, лише на заходи, спрямовані на розвиток зеленого туризму, у рамках Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва в Запорізькій області на 2017-2018 роки виділено 295 тис. грн. з обласного бюджету.

Садиби зеленого туризму, а їх наразі в області 34, пропонують різноманітний відпочинок жителям та гостям Запорізького регіону.

За словами творців садиб, у туристів є можливість відчути на собі особливості сільського побуту. Є можливість спробувати себе у рибній ловлі, збиранні урожаю, різьбі по дереву, гончарстві, плетінні з очерету та інших ремеслах. У багатьох зелених садибах є контактний зоопарк («AQUAZOO-Петрополь», «Хутір Петерсона», «Єнотова хата»). У більшості садиб відтворено побут українського села та історичний портрет запорізького селянина (с. Гусарка Більмацького району). У Приморському та Приазовському районах користуються популярністю фотомисливство на птахів, обертання водоростями та рибалка (с. Чкалове, с. Новокостянтинівка), с. Салтичія Чернігівського району. «Зелена садиба Атманаю» пропонує літній відпочинок для дітей. Під час літніх канікул там проводяться майстер-класи, виховні, спортивно-розважальні заходи, туристичні екскурсії, еколого – дослідницькі свята, діють мовні табори.

За сприяння обласної влади функціонує великий осередок садиб у Мелітопольському районі, де вже зареєстровано сім садиб зеленого туризму: «Алея троянд» у смт Мирне, «Сосновський бурштин» у с. Соснівка, «Перлина степу» в с. Тамбовка, ферма-зоопарк «Страус-Юг» і «Гостини у Валентини», «Медландія» в Мелітополі, «На хуторі» в с.Оленівка та інші.

Кожна садиба має свою особливість. Наприклад, зелена садиба «У Валентини» може запропонувати відвідувачам соляну кімнату. «Алея троянд» розташована недалеко від заповідника «Кам’яна Могила», тому туристи мають можливість відвідати визначні пам’ятки історичного минулого. «Перлина степу» може запропонувати гостям активний відпочинок – прокат велосипедів, байдарок та іншого спортивного споряджання. А унікальність «Сосновського бурштину» – це сон на вуликах та послуги апітерапії.

У рамках проекту «Оцінка садиб та видача сертифікатів якості міжнародного зразка» та на виконання заходів Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва за підтримки Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізькій області проведено низку виїздів до садиб Бердянського, Мелітопольського, Приазовського, Приморського, Чернігівського районів. У вересні-жовтні 2018 року планується урочисте вручення сертифікатів тим садибам, які виконали поставлені умови та привели у відповідність надання послуг туристам на своїх об’єктах. Наявність сертифіката дає можливість новим та існуючим зеленим садибам долучитися до міжнародної мережі об’єктів агротуризму країн Причорноморського басейну.

Крім цього, у рамках Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва в Запорізькій області на 2017-2018 роки діють два освітні проекти, що надають всебічну методологічну підтримку із започаткування та ведення діяльності зеленої садиби.

Проект «Школа агротуризму» має на меті надання знань з організації сільського туризму, створення успішного бізнесу у сфері екологічно чистого сільського господарства, тваринництва. Цей проект допомагає селянам, безробітним, студентам, звільненим бійцям АТО працевлаштуватися через зайняття підприємницькою діяльністю у цій сфері.

Продовжує діяльність також проект «Етносело» – залучення до зеленого туризму людей з обмеженими можливостями, який спрямовано на підвищення зайнятості малорухливих груп населення.

За словами фахівців, створення об’єктів зеленого туризму та підтримка вже існуючих сприяють розвитку сільської громади та збереженню культурної спадщини Запорізького краю.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: