circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі навчальні заклади уходять на дострокові канікули через грип

30.01.2018, 13:04

text
Поділитися:

У Запорізькій області на минулому тижні зареєстровано 10 784 випадків гострих респіраторних інфекцій. Показник захворюваності склав 608,2 на 100 тисяч населення, що нижче порогового рівня на 20% (поріг становить 760,5).

За інформацією Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України, діти до 17 років серед захворілих склали 72%. Максимальний показник захворюваності зареєстрований серед дітей вікової групи 0-4 роки – 2879,8 на 100 тисяч. Госпіталізовано 312 осіб, у тому числі 235 (75%) – діти.

У зв’язку з високим рівнем захворюваності дітей на ГРВІ повністю призупинено навчальний процес у двох школах м. Запоріжжя (Заводський район), частково призупинені навчання учнів у 32 класах окремих шкіл м. Запоріжжя. Також закрито 8 класів у трьох школах м. Енергодар, 2 класи в школі Мелітопольського району та 1 клас в школі Токмацького району.

У вірусологічній лабораторії ЗОЛЦ на четвертому тижні 2018 року було визначено 4 позитивних результата по вірусу грипу В, при дослідженні хворих методом люмінесцентної мікроскопії – 5 позитивних результатів, у тому числі 3 – грип В, 2 – парагрип.

Всього з початку сезону грипу та ГРІ із 101 досліджень в полімеразно-цепній реакції (ПЛР) визначено 11 позитивних результатів по вірусу грипу В, в інших методах досліджень – 6 позитивних результати по вірусу В. Із 33 досліджень в ПЛР на віруси гострих респіраторних інфекцій 12 – ріновіруси, в інших методах досліджень – 6 – віруси парагрипу, 4 – аденовіруси, 1 – RS-вірус.

Летальних випадків від грипу та його ускладнень в поточному сезоні не зареєстровано.

За станом на 26 січня проти грипу щеплено 19555 осіб, із них медпрацівники – 4637. Щеплення проведені за власні кошти – 3321, за кошти підприємств – 5341, місцевий бюджет – 10893.

Інтенсивний показник захворюваності на грип та ГРВІ в Україні становить 410,6 на 100 тисяч населення, що на 20,5% більше минулого тижня. У жодній із областей України епідемічний поріг не був перевищений проте при збереженні тенденції до підвищення темпу приросту існує ймовірність перевищення епідемічних порогів в окремих регіонах України. Спостерігається збільшення кількості випадків гострих респіраторних інфекцій та тяжких гострих респіраторних інфекцій.

В Україні з початку епідемічного сезону із 12,5 млн. осіб груп ризику вакциновано лише 1,3%.

За словами медиків, для профілактики грипу і інших ГРВІ важливо зменшити число контактів з джерелами інфекції, це особливо важливо для дітей. Також необхідно пам’ятати, що інфекція легко передається через брудні руки. Якщо все-таки з’явилися симптоми захворювання, необхідно пам’ятати, що є можливості для зменшення негативних наслідків для здоров’я і життя. На сьогодні доступна незчисленна кількість засобів, але для населення важливо не випробувати усі фармацевтичні препарати, а якнайшвидше звернутися до лікаря, який призначить необхідне лікування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: