circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі обговорили перспективи розвитку тепличного господарства

19.02.2018, 14:01

text
Поділитися:

У культурно-діловому центрі «Молодіжний» в Енергодарі відбулася конференція-виставка «Сучасне тепличне господарство 2018», організована інформаційною компанією «Інфоіндустрія» у партнерстві з Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP, який реалізується асоціацією MEDA за фінансової підтримки Канади, а також за підтримки Запорізької обласної державної адміністрації. У її роботі взяв участь заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Ясинецький, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Розвиток та оптимізація тепличного виробництва в Україні – одне з провідних завдань проекту UHBDP. Виставка та конференція були присвячені асортименту продукції для агровиробників-тепличників, розумним оптимальним технологіям, системам управління якістю продукції та новітніми методами профілактики рослин від захворювань для успішного господарювання.

– Запорізька область входить до числа регіонів України, які складають основу її індустріального та аграрного потенціалу. Протягом останніх п’яти років аграрії отримують врожаї зернових і зернобобових культур на рівні 2,5 – 2,9 млн. тонн, овочевих – понад 350 тис. тонн. Серед регіонів України за валовим збором зернових і зернобобових культур у 2017 році область посіла 8 місце (по валовому збору пшениці 3 місце), овочевих культур – 9 місце (по закритому ґрунту – 1 місце). В області вирощується 93 % валового збору овочевих культур господарствами населення та дрібними фермерськими господарствами, які все ще залишаються від’єднаними від організованих ринків. У середньому одне приватне господарство в період дозрівання раз у два дні збирає 500-1000 кг овочів. Незважаючи на досягнення та сучасний стан, галузь потребує вирішення цілого блоку проблемних питань для забезпечення сталого розвитку. В першу чергу, це безсистемна реалізація виробленої продукції; відсутність коопераційних зв’язків між виробниками; відсутність консолідації товарних партій, інтегрованих систем «виробництво-сортування-пакування-охолодження-відвантаження»; невідповідність виробленої продукції нормам і вимогам безпеки і якості харчових продуктів. Ці та інші проблеми протягом 10 років нашим аграріям допомагає розв’язувати Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва. Сподіваємося, що аграрії області за їх допомогою зможуть отримати відповіді на проблемні питання, – зазначив у своєму виступі Олександр Ясинецький.

У рамках конференції були розглянуті теми: вирощування прибуткових культур, які не вимагають надмірного поливу; інноваційні технології, які є простими у використанні та полегшують працю, зокрема – сонячні теплиці траншейного типу, сітчасті теплиці, крапельний полив; облік витрат, доходів та агроподатків для фермера; ринки збуту; насіння, захисту, живлення.

Фермери шукають шляхи підвищення врожайності, покращення якості та товарного вигляду продукції. За словами фахівців, вирощувати овочі по-старому, у відкритому ґрунті, на сьогодні є малоефективним, а в класичних теплицях – дорого. Учасників конференції ознайомили з новим і досить ефективним напрямком – вирощування овочів у відкритому ґрунті, але захищеному спеціальною сіткою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: