circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі оновлять перелік бюджетних закладів для енергомодернізації

07.03.2018, 09:47

text
Поділитися:

Концепція енергосервісу полягає в тому, що ефективні заходи в будівлях бюджетних установ упроваджуються інвесторами – енергосервісними компаніями (ЕСКО). При цьому ЕСКО, вкладаючи власні кошти, несе фінансові ризики, бере повну відповідальність за якість робіт та зацікавлена у максимальній економії витрат на оплату комунальних послуг.

Як пояснили в Департаменті промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації, наразі оновлена база потенційних установ налічує 696 об’єктів – будівель бюджетної сфери, в основному це школи, лікарні, дитячі садки, заклади культури.

Наявність загальної картини спрощує інвестору пошук привабливих об’єктів для інвестицій за ЕСКО-механізмом. Фахівці наголошують, що енергосервіс – це ефективний механізм залучення приватних інвестицій у термомодернізацію бюджетних установ. При цьому нема необхідності виділяти на ці цілі бюджетні кошти. Адже ЕСКО-інвестор повертає вкладені інвестиції за рахунок досягнення економії енергоресурсів після впровадження необхідних заходів.

Для Запорізької області, враховуючи підвищення тарифів на енергоносії, питання енергозбереження знаходиться на першому місці. У регіоні також поступово здійснюється перехід на альтернативні енергоносії. Зокрема, минулого року на альтернативні джерела енергії переведено 27 котелень. Усього в області вже 98 котелень працюють на альтернативних видах палива.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: