circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі перевіряють протипожежну безпеку у закладах освіти

24.12.2019, 12:46

text
Поділитися:

Під головуванням директорки Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлани Абдурахманової у селекторному режимі відбулося засідання обласної ради з питань безпечної життєдіяльності населення.

Основну увагу учасників було акцентовано на питаннях пожежної безпеки, зокрема, у закладах освіти області.

Про стан забезпечення пожежної та техногенної безпеки закладів освіти доповів начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Запорізькій області Євгеній Водопʼянов.

Після трагічних подій у м. Одеса співробітники органів державної служби з надзвичайних ситуацій проводять позапланові перевірки стану пожежного та техногенного захисту обʼєктів освіти. Перевірки показали, що на місцях вживаються певні заходи щодо покращення стану захисту від пожеж обʼєктів освіти. Проте відмічено незадовільний стан протипожежного захисту закладів освіти в м. Мелітополі, Пологівському та Василівському районах.

Євгеній Водоп’янов також поінформував присутніх про порушення в утриманні систем протипожежної безпеки будівель підвищеної поверховості. Майже у половині таких будівель протипожежна автоматика знаходиться в неробочому стані, не працюють системи димовидалення, в третині будівель відсутні системи підпору повітря у шахти ліфтів. Також він звернув увагу експлуатуючих будівлі організацій, що такі недоліки створюють небезпеку. При цьому відсутність на озброєнні державної служби з надзвичайних ситуацій підйомних механізмів (автодрабин, колінчастих підйомників), які дозволяють проводити роботи на будівлях 12 поверхів і вище, значно ускладнює процес гасіння пожеж у разі їх виникнення.

Учасники селектора розглянули й інші питання, що стосуються забезпечення безпеки населення.

Зокрема, начальник управління нагляду в промисловості і на обʼєктах підвищеної небезпеки Держпраці у Запорізькій області Андрій Адамчук наголосив на необхідності дотримання заходів безпеки при експлуатації газового господарства на обʼєктах.

Інформацію про заходи, які здійснюються в області для покращення стану утримання ліфтів, оприлюднив заступник директора Департаменту ЖКГ та будівництва облдержадміністрації Сергій Мельник. На сьогодні в області 139 ліфтів потребують заміни, 1450 – модернізації. Взагалі не працюють 264 ліфти, з яких 184 – до трьох місяців, 33 – від трьох до дванадцяти місяців та 47 – більше року. Не всі ОСББ, які експлуатують ліфти, вживають вичерпні заходи для підтримання їх працездатності у належному стані. Мають місце випадки, коли до перевірок стану протипожежного захисту не допускаються посадові особи ДСНС.

За результатами засідання прийнято відповідні рішення та затверджено план роботи ради на 1 півріччя 2020 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: