circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі підприємства виплатили співробітникам борги на 100 млн гривень

29.01.2018, 10:11

text
Поділитися:

Результати роботи обласної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат у 2017 році підбито під час засідання обласної комісії, яке відбулось під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Едуарда Гугніна, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Протягом року на засіданнях комісій було заслухано 247 керівників підприємств, з них 137 керівників підприємств-боржників попереджено про відповідальність за несвоєчасну виплату заробітної плати.

На підприємствах-боржниках із заробітної плати, керівники яких звітували комісії, виплачено у 2017 році заборговану заробітну плату в сумі 114,3 млн. грн., у тому числі шляхом погашення дебіторської заборгованості – 24,5 млн. грн., повернення з бюджету – 1,9 млн. грн., інших джерел – 87,8 млн. грн.

– Незважаючи на вжиті заходи, загальна сума заборгованості з заробітної плати по області у грудні 2017 року збільшилася на 13,5 млн. грн., або на 12 % та становить 126,4 млн. грн. По-перше, це зумовлено ситуацією на ПАТ «Запоріжжяобленерго», де борги склали 82,4 млн. грн., а це приблизно становить 65% всієї заборгованості по області. Обласна влада тримає на контролі вирішення цього питання, про цю складну ситуацію вже доповіли прем’єр-міністру Володимиру Гройсману, сподіваємось, що справа зрушить, – відзначив Едуард Гугнін.

Динаміка погашення боргів із заробітної плати в області продовжує визначатися ситуацією на 46 підприємствах державного сектору економіки, де борги на початок року становили 106,8 млн. грн., що складає 84,5 % від загальної суми заборгованості по області.

Борги економічно активних підприємств за грудень 2017 року збільшилися на 30,8 млн. грн., або на 38,3 %, і на 01.01.2018 становили 111,4 млн. грн.

При цьому, найбільшими боржниками серед економічно активних підприємств залишаються суб’єкти господарювання державного сектору економіки, що підпорядковані: Фонду державного майна України – найбільший боржник – це 22 структурних підрозділи ВАТ «Запоріжжяобленерго» із сумою 82,4 млн. грн.; Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України – ДП «ДПІ «Запоріжцивільпроект» із сумою 4,1 млн. грн.; Державному агентству автомобільних доріг України – 13 структурних підрозділів ДП «Запорізький облавтодор» із сумою 1,8 млн. грн.; Міністерству економічного розвитку і торгівлі України – ДП «Мелітопольський завод «Гідромаш» із сумою 3,1 млн. грн., тощо.

Заборгованість на підприємствах, що знаходяться у процедурах відновлення платоспроможності або визнання боржника банкрутом, у грудні зменшилася на 17,3 млн. грн., або 2,2 рази, і на 01.01.2018 складала 14,8 млн. грн. Це обумовлено зміною ознаки активності КТ «Запорізький завод високовольтної апаратури – Вакатов і компанія», яке перейшло до економічно активних підприємств. Серед цієї статистичної групи суб’єктів господарювання 91,4 % (13,6 млн. грн.) боргів припадає на 5 підприємств державного сектору економіки. Серед них ЗДП «Кремнійполімер» (8 млн. грн.), ЗДП «Радіоприлад» (4,4 млн. грн.), ВАТ «Вуглецевий композит» (0,8 млн. грн.) тощо. Проте на багатьох із цих підприємств мають місце ознаки штучного затягування процедур банкрутства.

На підприємства приватної форми власності припадало 19,4 млн. грн., або 15,4 %, комунальної власності – 126,5 тис. грн., або 0,1% від загальної суми боргів.

Слід зазначити, що борги перед працівниками підприємств комунальної форми власності у грудні зросли на 99 тис. грн., а це майже у 5 разів. Це зумовлено виникненням боргів на КП Бердянської міської ради «Міськліфт». Крім цього на 01.01.2018 залишились борги на Кам’янсько-Дніпровському міському КП «Лазнево-пральний комбінат», що перебуває в процедурі банкрутства (27,5 тис. грн.).

При цьому заборгованість із виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери на 01.01.2018 відсутня.

Забезпечення своєчасності виплати заробітної плати та погашення заборгованості з неї залишається пріоритетом діяльності комісії й у 2018 році.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: