circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі планують розвивати індустріальні парки

28.05.2021, 09:38

text
Поділитися:

Керівник Запорізької облдержадміністрації запропонував учасникам форуму “UkraineInvest Talks” стати учасниками найбільших інвестиційні проєктів Запорізького краю.

Ми маємо сильні сторони, вибудовуємо пріоритети розвитку та впевнено крокуємо до своєї мети. Запорізька область готова до будь-якої форми співпраці та завжди відкрита до діалогу. Запрошуємо іноземні та національні компанії до ведення бізнесу в Запорізькій області. Нам є що запропонувати інвестору. Маємо всі умови та бажання будувати довгострокове, взаємовигідне партнерство, – підкреслив Олександр Старух.

Найпершим напрямом, де область планує розвиватися та запрошує бізнес до співпраці, є розвиток мережі індустріальних парків.

У м. Запоріжжя вже успішно реалізується інвестиційний проєкт міжнародного промислового парку площею понад 20 га на базі підприємства ПрАТ «Запоріжкран» за підтримки фінської компанії Konecranes, де уже працюють 14 промислових підприємств, з яких 4 іноземні компанії. В подальшій перспективі планується розширення індустріальних парків в містах Запоріжжя та Мелітополь. На їх базі зможуть працювати підприємства з таких галузей як: харчова промисловість, легка промисловість, авіаційна промисловість, машинобудування, металообробка, оптова торгівля, ІТ-індустрія, зберігання та транспортування продукції.

Іншим амбітний інвестиційним проєктом є відновлення у регіоні системи зрошення.

Територія нашої області розташована в зоні недостатнього та нестійкого зволоження. Наразі уже більше 70 землекористувачів виявили бажання відновити зрошення на загальній площі 40 тис. га, для чого потрібні кошти в сумі 4,3 млрд грн. Збільшення площ поливу дасть можливість зростати валовому виробництву плодів та овочів, які реалізовуватимуться у свіжому та переробленому вигляді в межах України та на експорт, – прокоментував голова ОДА.

Очільник області зазначив, що крім індустріального та сільськогосподарського потенціалу Запорізький регіон має також значні рекреаційно-курортні ресурси. Це сотні кілометрів пляжів теплого Азовського моря, майже 600 закладів для оздоровлення та відпочинку, лікувальні лимани. Міста Бердянськ, Приморськ, селище Кирилівка приймають більше 5 млн туристів щорічно. Загалом туристичні території складають 15% від загальної площі області. Водночас, існують і проблеми: курортна зона погано забезпечена об’єктами інженерної та транспортно-логістичної інфраструктури, а їх обладнання потребує значних інвестицій.

В першу чергу, варто забезпечити загальновідому в Україні туристичну локацію Кирилівка централізованим водопостачанням та водовідведенням. Реалізація даного проєкту дозволить забезпечити сучасний європейський рівень якості відпочинку у селищі, – зауважив Олександр Старух

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: