circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі покращать доступ інвалідів до громадських установ

23.11.2017, 13:16

text
Поділитися:

У рамках виїзного спільного засідання колегії обласної державної адміністрації та Ради регіонального розвитку Запорізької області в Бердянську під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля було розглянуто питання про додержання прав і законних інтересів осіб з інвалідністю, зокрема щодо забезпечення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів фізичного оточення на території Запорізької області, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Як доповів начальник Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Билим, відповідно до розпорядженням голови обласної державної адміністрації на місцях створено робочі групи з проведення моніторингу стану забезпечення безбар’єрного доступу маломобільних груп населення до будівель і приміщень закладів або установ загального користування та житлових будинків з метою виявлення об’єктів, які не відповідають вимогам державних будівельних норм. У результаті моніторингу виявлено, що по області залишаються не облаштованими: 90% житлового фонду; 70% закладів культури; 50% закладів освіти; 45% закладів охорони здоров’я; 11% закладів органів праці та соціального захисту населення; 20% закладів пенсійного фонду. Водночас, із п’яти міст обласного значення в Енергодарі і Токмаку на 100% облаштовані заклади охорони здоров’я, органів праці та соціального захисту населення, пенсійного фонду України. У м. Запоріжжя на 100% облаштовані будівлі органів місцевого самоврядування, пенсійного фонду та закладів охорони здоров’я. Майже в усіх районах області на 100% обладнані органи праці та соціального захисту населення, пенсійного фонду України.

Посадовець наголосив, що нині на місцях необхідно визначити кошториси для забезпечення доступності, врахувати витрати на ці роботи в місцевих бюджетах на наступний та подальші роки, розмістити та щоквартально поновлювати на сайтах органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій інформацію з фотозвітом щодо доступності об’єктів, що відповідають державним будівельним нормам.

Як успішний приклад вирішення цього питання учасники заслухали звіт заступника Бердянського міського голови Юлії Дойнової. Вона повідомила, що розпорядженням Бердянського міського голови було затверджено Регламент роботи з електронною мапою доступності до об’єктів фізичного оточення міста Бердянська. До реєстру об’єктів, які першочергово мають бути внесені до мапи доступності, ввійшло 946 об’єктів. А саме: органів влади – 40; громадських організацій – 40; транспорту та зв’язку – 3; освіти – 48; охорони здоров’я – два; санаторно-курортних установ – сім; дитячих оздоровчих закладів – 12; баз відпочинку – 56; культури – 22; спорту – шість; закладів харчування – 44; магазинів – 245; пляжів – 19; громадського транспорту – 263; інших послуг – 46; житлових будинків – 88; світлофорів – 13. Доступним було визначено 591 об’єкт, частково доступними – 88, недоступними -119. Наразі в Бердянську тривають роботи з облаштування входів до закладів освіти та охорони здоров’я. Також облаштовано громадський транспорт для перевезення осіб з інвалідністю. У центральних районах міста забезпечено обладнання голосовими установками світлофори на складних перехрестях вулиць.

Підбиваючи підсумки розгляду питання, Костянтин Бриль підкреслив, що всі органи влади на місцях мають виконати завдання щодо забезпечення безбар’єрного доступу маломобільних груп населення до будівель і приміщень закладів та установ загального користування, житлових будинків

– Хочу акцентувати увагу на необхідності активізації роботи з виконання всіх заходів для забезпечення безбар’єрного доступу. Органи виконавчої влади та місцевого самоврядування мають створити для людей з інвалідністю умови вести незалежний та повноцінний спосіб життя, вжити заходів для усунення будь-яких перешкод. Також хочу наголосити, що за не вжиття дієвих заходів щодо вирішення цього питання керівники місцевих органів влади будуть нести персональну відповідальність, – зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: