circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі понад 70% медиків застрахували на випадок COVID-19

02.02.2021, 08:27

text
Поділитися:

1 лютого голова облдержадміністрації Олександр Старух провів нараду з лікарями, присвячену питанню страхування медичних працівників.

На нараді керівники обласних медичних установ разом з керівництвом профільних департаментів області та міста зосередилось на наявній у цій сфері проблемі: наразі в регіоні застраховано 78.44 % лікарів та 69.7% середнього медичного персоналу. Втім, ці показники є недостатньо високими порівняно з іншими регіонами.

– У нас досить гарні показники по забезпеченню ковідних ліжок медичним киснем та оснащення лікарень. В області знижується кількість захворілих на COVID за добу. Проте, ми маємо досить низькі показники щодо страхування медичного персоналу. У деяких областях рівень страхування складає близько 100%, – наголосив Олександр Старух.

Як зазначила заступник директора Департаменту охорони здоров’я Марина Воловик, в регіоні існує проблема зі страхуванням медиків, які вже перенесли коронавірус – значна частка страхових компаній відмовляється працювати з такими страховими випадками. Також існують проблеми з обслуговуванням страховими компаніями амбулаторних випадків лікування медпрацівників.

– На сьогодні, у період пандемії, наші лікарі під загрозою! Не страхування лікарів – це неповажне ставлення для тих, хто рятує людей ціною власного здоров’я! Необхідно пришвидшити цей процес для медиків, які працюють з хворими на COVID. Працювати з профспілками, провести інформаційну кампанію з медичним персоналом. Якщо у профспілок не буде вистачати коштів, будемо брати ресурси з ковідного фонду, – підкреслив Олександр Старух.

В регіоні вже напрацьована система страхування медпрацівників, коли через профспілки виділяється матеріальна допомога, коштами якої потім оплачуються страховка. Втім, представники обласних медичних закладів відзначають, що не всі працівники їх установ готові користуватися такими формами добровільного страхування. Наразі обласна влада відпрацьовує разом з керівниками профільних установ зручну модель страхування медиків, яка дозволить їм отримувати страхові поліси прямо на робочому місці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: