circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі порідшали випадки інфекційних хвороб серед свійських тварин

11.11.2020, 08:15

text
Поділитися:

Під час брифінгу начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області Віктор Шершнєв розповів про епізоотичну ситуацію в області.

Так, у Запорізькій області у 2020 році лише у травні виявлено один випадок захворювання свиней на африканську чуму (АЧС) у підсобному господарстві Мелітопольського району. Після виконання всього комплексу ветеринарно-санітарних заходів у серпні карантин був знятий. Для порівняння, у минулому році було зафіксовано три випадки АЧС.

З метою забезпечення епізоотичного благополуччя ветеринарні спеціалісти проводять дослідження та профілактичні обробки сільськогосподарських і домашніх тварин в господарствах усіх форм власності та у приватному секторі.

За 9 місяців поточного року було зареєстровано 10 випадків захворювання тварин на сказ у 9 неблагополучних пунктах. За аналогічний період 2019 року було зафіксовано 25 випадків у 22 неблагополучних пунктах.

З 13 жовтня 2020 року на території Запорізької області розпочалась кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Зокрема, з 13 по 21 жовтня повітряний розподіл приманок з вакциною проведено шляхом розкидання із літаків над лісовими та польовими угіддями у західній частині області. У східних районах з 28 жовтня по 05 листопада проводився наземний розподіл.

В області ситуація щодо сказу тварин покращується. Таким результатам передувала цілеспрямована робота. Зокрема, у 2018 – 2019 роках в Україні провели масову кампанію з пероральної імунізації проти сказу диких м’ясоїдних у всіх областях із застосуванням авіації, а також наземного розподілу у зонах, де польоти заборонено. Проведений лабораторний контроль ефективності пероральної імунізації в Запорізькій області свідчить, що більшість лисиць споживало принади з вакциною і має імунітет проти сказу. Тобто, з початком впровадження програми спостерігається тенденція щодо покращення епізоотичної ситуації в країні, зокрема, і у Запорізькій області.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: