circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі посилять доступність соціальних об’єктів для інвалідів

01.06.2018, 11:13

text
Поділитися:

Під керівництвом заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Льва Парцхаладзе відбулося онлайн-засідання Комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. У заході взяли участь керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, керівник Запорізького обласного конгресу інвалідів Валентина Кононенко та керівники профільних структурних підрозділів ОДА.

Учасники наради обговорили питання впровадження у регіонах аудиту доступності для маломобільних груп населення об’єктів житлового, громадського призначення та транспортної інфраструктури, а також збору інформації стосовно фінансування у регіонах робіт із забезпечення доступності об’єктів.

– Буде запроваджено чіткий аудит доступності об’єктів соціальної інфраструктури, завдяки якому будемо мати проаналізовану ситуацію, що є на сьогодні в усіх регіонах. Це стосується кожного об’єкта, особливо лікарень, адміністративних будинків, паспортних столів тощо. Під пильним наглядом знаходяться школи, бо кожен навчальний заклад має бути доступним для навчання дітей з особливими потребами, – наголосив Лев Парцхаладзе.

На сьогодні у Запорізькій області затверджено заходи щодо забезпечення безбар’єрного доступу маломобільних груп населення до будівель і приміщень закладів або установ загального користування та житлових будинків на 2018-2019 роки. До 1 липня поточного року органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування визначать та затвердять кошториси робіт для забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення на 2018-2019 роки за результатами проведеного у 2017 році робочими групами моніторингу стану забезпечення безбар’єрного доступу маломобільних груп населення.

Зокрема, в області облаштовано засобами безперешкодного доступу: 174 будинки органів державної влади та місцевого самоврядування (46,9% від загальної кількості); 55 будинків органів праці та соціального захисту населення (100,0%); 26 будинків органів Пенсійного фонду України (78,8 %).

Обладнано 102 спеціальних паркувальних місця для транспортних засобів біля будівель об’єктів соціальної інфраструктури.

До обслуговування 55 приміських маршрутів загального користування залучені автобуси, які пристосовані для перевезення осіб з інвалідністю.

В області 27 автостанцій забезпечені доступністю для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення: побудовані та облаштовані квиткові каси та громадські вбиральні; для забезпечення вільного доступу в приміщення автостанцій згладжено пороги; у місцях, де необхідно, побудовано пандуси; встановлено кнопки виклику персоналу; для осіб з інвалідністю з вадами слуху розміщено оголошення з необхідною інформацією про роботу автостанцій, транспорту в місцях розташування кас та диспетчерських.

Для перевезення осіб з інвалідністю також використовується спеціальний рухомий склад залізниці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: