circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі посилять роботу із вакцинації тварин від сказу

28.09.2017, 13:00

text
Поділитися:

У Головному управлінні Держпродспоживслужби в Запорізькій області відбувся семінар-нарада з актуальних проблем профілактики, діагностики та боротьби зі сказом. У заході взяли участь керівники управлінь Держпродспоживслужби районів та міст області, лікарень ветеринарної медицини, директори районних і міжрайонних лабораторій ветеринарної медицини, представники Запорізького обласного управління лісомисливського господарства, Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, природних заповідників та парків.

Фахівці обговорили актуальні проблеми профілактики, діагностики та боротьби зі сказом та питання організації заходів з профілактики сказу людини.

За даними Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, протягом 2000 – 2016 років на території області виявлено 1728 випадків у 1306 неблагополучних пунктах (у середньому 101 на рік), діагноз на сказ було зареєстровано у 15 видів тварин у всіх 20 районах та трьох містах області. На першому місці по захворюванню на сказ стоять лисиці – понад 520 випадків, коти – більше 300, собаки – понад 240 випадків. У Запорізькій області в 2016 році було зареєстровано 76 випадків сказу, з початку 2017 року виявлено 65 випадків, що удвічі перевищує аналогічний період минулого року.

– У поточному році в Запорізькій області різко погіршилась епізоотична ситуація зі сказу. За неповні дев’ять місяців зареєстровано 66 хворих тварин. Найбільш інтенсивно епізоотичний процес перебігає у Михайлівському, Більмацькому, Пологівському, Оріхівському, Веселівському, Кам’янсько-Дніпровському, Великобілозерському районах, на території яких зареєстровано від п’яти до дев’яти хворих на сказ тварин. Ситуація напружена і потребує комплексного здійснення антирабічних заходів усіма причетними службами, – зазначив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області Віктор Шершнєв.

Напружена епізоотична ситуація щодо сказу серед диких, сільськогосподарських та особливо домашніх тварин (собак і котів) є реальною загрозою виникнення гідрофобії (сказу) серед людей. Щорічно в Україні реєструється близько 120-140 тисяч осіб, які звернулися за медичною допомогою з приводу укусів тваринами, з яких 60% постраждалих одержують направлення на лікування за підозрою в інфікуванні сказом.

Учасники заходу визначили основні шляхи розв’язання проблеми. Зокрема, проведення систематичної пероральної імунізації диких тварин двічі на рік протягом не менше п’яти років; здійснення постійних планових заходів щодо регулювання чисельності червоної лисиці та інших шкідливих тварин до нормативних показників. Органам місцевого самоврядування пропонується розробити програми регулювання чисельності безпритульних тварин на території населених пунктів та виділити відповідні кошти на їх виконання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: