circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі посилять контроль за сплатою заводами екологічного податку

04.06.2021, 08:43

text
Поділитися:

Перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Шустов провів нараду щодо забезпечення взаємодії органів державного нагляду в частині додержання вимог природоохоронного законодавства. У заході також взяли участь фахівці Головного управління Державної податкової служби у Запорізькій області та Державної екологічної інспекції.

Як повідомив в. о. директора Департаменту захисту довкілля облдержадміністрації Сергій Карпій, екологічний податок належить до загальнодержавних податків і зборів. Забруднювач має відшкодовувати витрати, пов’язані з попередженням забруднення навколишнього природного середовища.

У 2020 році обласний бюджет отримав екологічного податку 94,3 млн грн, що на 28 млн грн, або 23% менше, ніж у 2019 році. Місцеві бюджети (села, селища, міста) у 2020 році отримали 77,7 млн грн, що на 25,7 млн грн, або 25% менше, ніж у 2019 році. Тенденція до щорічного зменшення надходжень екологічного податку до місцевих бюджетів зумовлена тим, що частина суб’єктів працює на тіньовому ринку та не сплачує податки.

У 2021 році планові надходження екологічного податку до обласного фонду охорони навколишнього природного середовища складають лише 104,8 млн грн, тоді як потреба в фінансуванні природоохоронних заходів складає 1,2 млрд грн.

Виступаючи перед учасниками наради, перший заступник голови облдержадміністрації наголосив на необхідності об’єднання зусиль задля виявлення суб’єктів господарювання, що не мають дозволів на викиди забруднюючих речовин та, відповідно, не сплачують екологічний податок. Також, за словами посадовця, необхідно провести аналіз відповідності нарахування та сплати екологічного податку дозвільним документам, оскільки згідно вимог законодавства лише наявність документів дозвільного характеру дає можливість у повному обсязі розрахувати екологічні платежі.

Кінцева мета спільної роботи – це зменшення тиску на суб’єктів господарювання через зменшення кількості та покращення якості перевірок, збільшення надходження коштів від сплати екологічного податку до бюджетів усіх рівнів, забезпечення роботи суб’єктів господарювання в правовому полі та на однакових умовах, – наголосив, підбиваючи підсумки засідання, Володимир Шустов.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: