circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі працюють соціальні патрулі

03.01.2020, 10:40

text
Поділитися:

У Запорізькій області при територіальних центрах соціального обслуговування функціонує 14 центрів (служб або відділень) обліку бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, які втратили соціальні зв’язки. Такі центри працюють у містах Запоріжжі, Бердянську, Токмаку, Енергодарі, Мелітополі, а також у Вільнянському, Пологівському, Василівському, Бердянському, Токмацькому, Більмацькому, Чернігівському, Якимівському і Приморському районах.

За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, цього року 457 безхатченків отримали соціальні послуги. За необхідності їм надається допомога в зборі документів, потрібних для відновлення паспорта чи влаштування до будинку-інтернату. Видаються направлення до лікарень, у тому числі на флюорографічне обстеження.

Центрами обліку також проводиться соціальне патрулювання на вулицях населених пунктів разом з представниками Товариства Червоного Хреста, громадських, релігійних організацій, волонтерів. У разі необхідності соціальні патрулі допомагають постраждалим дістатися до лікарень, де їм надають необхідну медичну допомогу.

В області діє програма соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, осіб з інвалідністю, інших соціальних груп населення, що перебувають у складних життєвих обставинах, «Назустріч людям», якою передбачено ряд заходів. Зокрема, фінансування гарячого харчування громадян, які опинилися в складних життєвих обставинах, бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, в осінньо-зимовий період розраховане не менше ніж двічі на тиждень. Протягом січня–лютого 2019 року на це було виділено 99,9 тис. грн, роздано 4995 порцій їжі, на листопад – грудень на ці ж цілі – 99,96 тис. грн.

Гаряче харчування надають у містах Запоріжжі, Бердянську, Мелітополі, Енергодарі, у Вільнянському, Оріхівському, Пологівському, Якимівському і Чернігівському районах.

За станом на 10.12.2019 роздано 3197 порцій їжі близько 350 особам цієї категорії громадян. Вартість однієї порції складає 20 грн (перша страва суп або борщ, друга страва каша пшенична/гречана, котлета/тефтеля або сосиска, хліб, чай).

Крім цього, у районах та містах області розроблено плани заходів щодо забезпечення соціального захисту бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, в осінньо-зимовий період 2019-2020 років, у складних погодних умовах і під час надзвичайних ситуацій.

За інформацією райдержадміністрацій та міських рад, розгорнуто роботу: 55 оперативних штабів для виявлення самотніх людей похилого віку, інвалідів, сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, бездомних осіб; 37 банків одягу, взуття, білизни зимового асортименту; 106 бригад соціального патрулювання на вулицях населених пунктів, із залученням представників Товариства Червоного Хреста, громадських, релігійних організацій, волонтерів тощо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: