circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі представникам нацменшин забезпечують вивчення рідних мов

09.11.2017, 13:40

text
Поділитися:

Напередодні Дня української писемності та мови у центрі національних культур «Сузір’я» відбувся круглий стіл «Мовне питання в полікультурному суспільстві» за участю керівників та представників національно-культурних товариств. Захід спільно провели Департамент культури, туризму, національностей та релігій та Департамент освіти і науки облдержадміністрації, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Владислав Мороко розповів про співпрацю органів державної влади та громадських об’єднань національних меншин Запорізької області.

Про перспективи освітньої галузі Запорізької області поінформувала директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова, яка наголосила на важливості знання державної мови для отримання, зокрема, вищої освіти.

Посадовець повідомила, що в 2017-2018 навчальному році в області функціонує 433 україномовні загальноосвітні навчальні заклади. Українською мовою навчаються 119164 учні в області (76%). При цьому створено умови для забезпечення прав національних меншин для задоволення освітніх потреб з вивчення рідної мови. Так, в області діє 65 шкіл з російською мовою навчання (12,1% від загальної кількості). В україномовних навчальних закладах вивчають російську мову як предмет 77601 учень, факультативно або в гуртках – 1194 учні. Іврит вивчають як предмет 399 учнів Запорізької єврейської гімназії «ОРТ-Алєф». Болгарську мову як предмет та факультативно обрали 592 учні шкіл Бердянського, Приморського районів та Ботієвської сільської ради Приазовського району. Факультативно та в гуртках кримськотатарську мову вивчають 16 учнів загальноосвітньої Мелітопольської школи І-ІІІ ступенів №22. Другий рік 12 учнів Дівнинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Приазовського району займаються у гуртках албанської мови. Після кількарічної перерви знову розпочали вивчати польську мову в Запорізькій спеціалізованій школі з поглибленим вивченням іноземної мови №7 ( 36 учнів). Уперше за бажанням батьків упроваджено вивчення китайської мови у Запорізькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №89: як предмет – 37 учнів та ще 50 учнів факультативно.

Представники національно-культурних товариств розповіли про вивчення національних мов дітьми та дорослими у гуртках, недільних школах. Для цього надається повноцінна база у вищих навчальних закладах, школах, бібліотеках.

– У нашій області проживає більше 130 націй та народів. Обласна влада завжди підтримує заходи, які сприяють консолідації націй, розвитку культур народів. Представники різних народів, які живуть у нашому краї, можуть вивчати свою рідну мову і мають всі можливості для оволодіння державною мовою – чим більше мов знає людина, тим більше вона освічена. У Запорізькій області з повагою ставляться до мовного та національного різноманіття, – зазначив директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко, підбиваючи підсумки роботи круглого столу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: