circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі проходить масштабна перевірка готовності до пожеж в екосистемах

25.04.2018, 13:19

text
Поділитися:

З настанням літнього періоду актуалізується питання масових пожеж. У зв’язку з цим Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації разом з Головним управлінням ДСНС України у Запорізькій області та Департаментом з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації розроблено «План дій структурних підрозділів обласної державної адміністрації, райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування, територіальних органів міністерств та відомств з детальними заходами щодо попередження і недопущення пожеж у весняно-літній період 2018 року».

За даними Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, всі наявні пожежні автомобілі та техніка, пристосована для пожежегасіння, приведені в працездатний стан. Агрогосподарства області мають у наявності достатню кількість пально-мастильних матеріалів для проведення збиральних робіт. На постійному контролі залишається протипожежний стан місць збирання та зберігання врожаю зернових культур.

Керівникам територій доручено забезпечити цілодобовий моніторинг природних екосистем на підпорядкованих територіях з метою своєчасного виявлення пожеж; організувати контроль щодо недопущення випалювання лісосмуг; створити резерв паливно-мастильних матеріалів для ліквідації пожеж; організувати із залученням представників ГУ ДСНС України у Запорізькій області перевірку готовності місцевих пожежно-рятувальних підрозділів, лісових пожежних станцій; організувати проведення через ЗМІ роз’яснювальної роботи з населенням з питань дотримання правил пожежної безпеки.

Головному управлінню Державної служби надзвичайних ситуацій України у Запорізькій області рекомендовано забезпечити цілодобовий моніторинг природних екосистем області; провести перевірки протипожежного стану місць збору, переробки та зберігання сільськогосподарської продукції; провести спільні навчання з підрозділами Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства щодо гасіння лісових пожеж.

Головному управлінню Національної поліції у Запорізькій області рекомендовано в пожежонебезпечний період тимчасово обмежувати доступ громадян, у тому числі на транспортних засобах, до лісових масивів та лісопаркових зон; організувати патрулювання нарядів поліції в місцях масового відпочинку людей у лісопарковій зоні.

Запорізьке обласне управління лісового та мисливського господарства також має забезпечити введення тимчасових обмежень на відвідування населенням лісів та в’їзд до них автотранспортних засобів у період встановлення високого та надзвичайно високого класів пожежної небезпеки.

На Державну екологічну інспекцію в Запорізькій області та Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області покладено контроль та забезпечення притягнення до відповідальності осіб, винних у спалюванні рослинності в заплавах річок, стерні, сухостою та сміття на сільгоспугіддях і присадибних ділянках.

Запорізьким магістральним електричним мережам рекомендовано до початку жнив взяти на облік землі з посівами зернових та соняшника уздовж повітряних ліній електропередач напругою 330-750 кВ, установити землекористувачів, направити їм листи з вимогами дотримання «Правил пожежної безпеки» та «Правил охорони електричних мереж», заборони влаштування звалищ, підпалів у охоронних зонах, недопущення вогневого методу розчищення полів після збирання врожаю, обов’язкового прибирання протягом трьох днів після косовиці зернових післяжнивних залишків та оранки чи дискування земель в охоронних зонах; забезпечити розчищення та утримання просік уздовж підвідомчих повітряних ліній електропередач, які проходять через лісові масиви та інші зелені зони.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: