circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі проведуть реорганізацію будинків-інтернатів

04.12.2018, 11:53

text
Поділитися:

Підсумки роботи комунальних установ та закладів системи соціального захисту населення у 2018 році підбито на засіданні колегії Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, що відбулося на базі Веселівського психоневрологічного інтернату, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Відкриваючи захід, заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін наголосив, що обласна влада приділяє особливу увагу ветеранам і людям з інвалідністю, які потребують стороннього догляду та перебувають у інтернатних установах для дорослих.

– Для цих категорій осіб створено належні умови проживання та догляду в обласних соціальних установах. Проте ніхто не відміняв функції контролю. Представники органів влади постійно відвідують ці заклади. Також діє обласна гаряча лінія, на яку можуть звертатися всі громадяни, у тому числі підопічні будинків-інтернатів соціальної сфери. Тому у нас завжди є оперативна достовірна інформація про їхні проблеми, – зазначив Едуард Гугнін.

За даними Департаменту, в системі соціального захисту населення діють 15 обласних комунальних установ та Запорізький обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. На сьогодні 11 інтернатних установ розраховані на одночасне перебування близько трьох тисяч осіб різного віку, стану здоров’я та статі.

– Фахівцями Департаменту на початку року були розглянуті проектні документи на капітальні ремонти комунальних установ. Тоді були вибрані першочергові об’єкти, де необхідно покращити умови проживання підопічних. Приміром, це утеплення приміщення, обладнання вентиляції харчоблоку, капітального ремонту актового залу для дітей. На капітальні ремонти в цьому році було виділено 5788,2 тис. грн.. Проведено капітальні ремонти в Таврійському будинку-інтернаті, Михайлівському, Любицькому та Орловському психоневрологічних інтернатах. Утім, не освоїли кошти у Запорізькому ДБІ, виділені на капітальний ремонт актової зали та утеплення фасаду будівлі. Хочу наголосити, що кожен із керівників установ несе персональну відповідальність за використання коштів, передбачених на капітальні ремонти, – повідомила директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Абдурахманова.

Посадовець зазначила, що головним завданням кожної установи є організація надання якісних соціальних послуг підопічним. Для забезпечення якісного контролю за наданням послуг медичним персоналом усім інтернатним установам було поставлено завдання отримати ліцензії на медичну практику. Наразі ліцензії мають сім комунальних установ: Запорізький геріатричний пансіонат, Любомирівський психоневрологічний інтернат, Веселівський психоневрологічний інтернат, Чернігівський психоневрологічний інтернат, Михайлівський психоневрологічний інтернат, Любицький психоневрологічний інтернат та Запорізький дитячий будинок-інтернат. Планують отримати ліценції найближчим часом: Орловський психоневрологічний інтернат, Преславський психоневрологічний інтернат, Бердянський геріатричний пансіонат та Таврійський будинок інвалідів.

Учасники колегії також розглянули плани діяльності комунальних установ у наступному році. Серед них чільне місце визначено для посилення контролю за виконанням посадових обов’язків працівниками. Також планується впроваджувати інноваційні соціальні послуги (підтримане проживання, паліативний догляд, соціальна реабілітація). Крім цього, планом передбачено розширення ліжко-мережі, реорганізацію установ в центри комплексної реабілітації, введення з нового року аутсорсінгу з послуг харчування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: