circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі районна адміністрація приховала від громади шкільний автобус

25.01.2018, 09:31

text
Поділитися:

Запорізький центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, провів семінар щодо передачі майна та майнових прав зі спільної до комунальної власності до об’єднаних територіальних громад, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

– Від голів громад до Запорізького центру розвитку місцевого самоврядування надходять запитання щодо передачі майна та як це правильно зробити. На сьогодні вже розроблена законодавча база, на яку треба спиратися. Тому ми вирішили провести семінар щодо юридичних аспектів, а також надати відповіді на ваші запитання – відзначив під час відкриття семінару директор центру Олександр Свистун.

– Звертаюсь до представників районної влади – майно треба передати. Не тільки школи, а й позашкільні заклади. Якщо цього не відбудеться, громади створять свої, а працівники і діти підуть з ваших закладів. Представникам громад хочу нагадати, що з 1 січня вже мають запрацювати інклюзивно-ресурсні центри, які можуть розміщуватися як в опорних навчальних закладах, так і в філіях. Саме ці центри мають надавати допомогу дітям з обмеженими можливостями. Також зверніть увагу, що передача майна передбачає не тільки стіни, приміщення, але й транспорт. В одному з районів склалася ситуація, коли райдержадміністрація взяла на баланс шкільний автобус і не передає його громаді для підвезення дітей. Такого не може і не має бути. Все майно має бути передано, – зауважила директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова.

– Дуже прикро, коли в це питання втручаються політика і власні амбіції. Законодавча база дуже важлива, але поки разом не приймете рішення, питання не зрушить з місця. Вже на сьогодні у Запорізькій області створено 42 територіальні громади. Це більша частина території. Всі департаменти й управління налаштовані на співпрацю з об’єднаними територіальними громадами. До того ж, вже готується проект рішення на сесію облради, у лютому він буде винесений на голосування щодо програми підтримки ОТГ Запорізької області, яка передбачатиме фінансування з обласного бюджету на написання стратегій розвитку та планування територій при співфінансуванні ОТГ – 10%. Відбір громад буде здійснюватися за чітко прописаними критеріями, – звернулася до присутніх заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко.

Під час семінару юрисконсультом Запорізького центру розвитку місцевого самоврядування Тетяною Гуліян були висвітлені актуальні питання передачі майна у комунальну власність громад, зокрема – послідовність, документальне оформлення, інвентаризація майна, зобов’язання відповідних юридичних осіб, а також кадрові питання.

Нагадаємо, що 30 січня Запорізька облдержадміністрація проведе вже традиційний День об’єднаних громад.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: