circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі реалізовуватимуть заходи плану дій «Жінки, мир, безпека»

30.10.2020, 08:28

text
Поділитися:

Заступниця голови облдержадміністрації Олена Теряєва в онлайн режимі взяла участь у круглому столі з нагоди 20-ї річниці прийняття Резолюції Ради Безпеки ООН « Жінки, мир, безпека», організованим Міністерством соціальної політики. Привітала учасників та учасниць заходу заступниця Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Ольга Ревук.

До 20-ї річниці прийняття Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 „Жінки, мир, безпекаˮ в Україні прийнято другий Національний план дій з виконання Резолюції.

28 жовтня 2020 року Уряд України прийняв рішення про затвердження Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 „Жінки, мир, безпекаˮ на період до 2025 року, розроблений Мінсоцполітики у тісній співпраці з центральними та місцевими органами виконавчої влади, міжнародними партнерами та 18 громадськими організаціями.

Це другий план, за яким працюватиме Україна наступні 5 років. З моменту прийняття першого Національного плану у лютому 2016 року, коли Україна стала першою країною в світі, де документ було прийнято в умовах збройного конфлікту, він набув нової якості, орієнтованої на результат, консолідував зусилля 56-ти органів державної влади на національному та місцевому рівнях, органів місцевого самоврядування, міжнародних та громадських організацій, сфокусувавши увагу на 17-ти основних цільових групах жінок і чоловіків.

Документ включає конкретні кроки, покликані створити умови для забезпечення рівної участі жінок і чоловіків у подоланні конфліктів, встановленні миру, процесах відновлення, протидії безпековим викликам, системній протидії насильству за ознакою статі та насильству, пов’язаному з конфліктом.

Основним інтегрованим показником, який буде свідчити про успішність документу в цілому, є місце України в Індексі ООН із становища жінок, миру і безпеки. На сьогодні Україна посідає 105 місце із 167 країн світу.

На рівні громад в рамках співпраці з ООН Жінки розроблено та впроваджуються 5 місцевих планів дій 1325: Комишуваська ОТГ, Комиш-Зорянська ОТГ, Біленьківська ОТГ, Гірсівська ОТГ, Остриківська ОТГ.

Запорізька область також взяла участь у регіональних консультаціях із підготовки нового (другого) плану дій 1325 у співпраці із ООН Жінки. До Міністерства соціальної політики були надані відповідні рекомендації.

– Пандемія та пов’язані з цим обмежувальні заходи призвели до зростання кількості випадків домашнього насильства, про що свідчить різке зростання викликів до національної лінії допомоги. COVID-19 загострив проблему гендерно – зумовленого насильства, про що свідчить статистика: за 3 квартал 2020 року по області зафіксовано 5154 звернення з приводу насильства, за аналогічний період минулого року – 1740 звернень. У 2020 році більше ніж в 2 рази збільшилась кількість таких звернень. Тож, комплексна робота із протидії гендерно-обумовленому насильству, викорінення гендерних стереотипів, формування ненасильницької поведінки серед населення, подальші кроки в імплементації Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 є вкрай необхідною. Окремо хочу висловити слова вдячності структурі ООН Жінки в Україні та координатору проєктів ОБСЄ в Україні за плідну співпрацю з Запорізькою обласною державною адміністрацією по цих напрямах роботи, – зазначила Олена Теряєва.

Під час круглого столу на загальнодержавному рівні була відзначена доповідь представниці Комишуваської ОТГ Олени Філіппової. Вона працює директоркою дитячого садочку в Комишувасі та є мобілізаторкою громади в рамках проєкту «Просування прав людини та ґендерної рівності за допомогою мобілізації громад задля розширення можливостей». Проєкт впроваджується на території Запорізької області Українським жіночим фондом в рамках проєктів Структури ООН Жінки на сході України.

У своєму виступі Олена Філіппова зазначила, що з 2018 року активні мешканки Комишуваської громади в рамках проєкту ООН Жінки беруть участь у запровадженні на території громади методології мобілізації для розширення можливостей, які націлені на активне залучення членів громади до вирішення питань планування та розвитку, бюджетування та реалізації заходів з безпеки в громаді. З цією метою в громаді створено 3 групи самодопомоги, які об’єднують активних жінок громади.

На виконання стратегічних цілей і завдань, пов’язаних з реалізацією політики гендерної рівності та порядку денного “Жінки.Мир.Безпека” в Комишуваській ОТГ був затверджений місцевий план дій 1325, створено координаційну раду з питань гендерної рівності та впровадження НПД 1325.

– Ми впроваджуємо грантові проєкти, вносимо зміни до програмних документів, щоб наповнити їх якісними дезагрегованими даними, зробити їх гендерно-чутливими та знайти рішення, як задовольняти потреби вразливих груп. Під час підготовки до стратегічних сесій з розробки проєкту нового Національного плану дій 1325 за підтримки структури ООН Жінки наші місцеві жінки із Запорізької області брали активну участь в консультаціях та опитуванні щодо основних потреб та пріоритетів жінок та чоловіків місцевого рівня для включення їх в новий план. Дуже важливо, щоб жінки брали участь у розробці планів та програм, а також приймали рішення, зокрема, щодо реалізації порядку денного «Жінки, мир, безпека», бо це забезпечить розвиток громади – міста , села, селища – з урахуванням потреб різних верств жінок та чоловіків, хлопчиків та дівчат громади, – зазначила Олена Філіппова.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: