circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі реалізуватимуть проекти коштом фонду регіонального розвитку

13.03.2018, 10:34

text
Поділитися:

У рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС) в облдержадміністрації розпочато дводенний тренінг «Підготовка проектів до Державного фонду регіонального розвитку». У заході взяли участь представники райдержадміністрацій, міськвиконкомів, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та об’єднаних територіальних громад, які безпосередньо координують роботу і розробляють проекти, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

Керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко нагадала, що державний фонд регіонального розвитку в Україні функціонує з 2012 року. На сьогодні він є ефективною рушійною силою розвитку регіонів, каталізатором для розгортання інвестиційної активності та притоку приватних інвестицій у розвиток територіальних громад. За його кошти передбачено фінансувати значимі для розвитку регіонів проекти.

Досвід останніх років засвідчив, що спеціалісти на місцях недостатньо уваги приділяють розробці саме проектів розвитку, які сприяли би економічному зростанню території.

Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» покликаний навчити громади області створювати якісні та дієві проекти саме регіонального розвитку. Проект ПРОМІС упроваджується за сприяння Федерації канадських муніципалітетів та за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Експерти проекту третій рік поспіль проводять тренінги з підготовки проектів, які можуть реалізовуватися за кошти ДФРР.

– Цього року в державному бюджеті ДФРР заплановано кошти в обсязі 6 млрд. грн., із них Запорізькій області виділено 195,3 млн. грн. Кошти фонду є значимим додатковим джерелом реалізації соціально важливих проектів для регіону. Слід зазначити, що законодавство, яке регулює питання державного фонду регіонального розвитку, зазнало змін. Починаючи з 2017 року не менше 10% коштів фонду повинно спрямовуватися на кожен із таких напрямів: розвиток спортивної інфраструктури; розвиток енергоефективності навчальних та медичних закладів, – зазначила Зінаїда Бойко.

У рамках тренінгу експерт Проекту Василь Кашевський більш детально зупинився на основних засадах діяльності державного фонду регіонального розвитку та надав практичні консультації щодо підготовки проектів.

Експерт також запевнив, що знання ключових змін у нормативно-правовій базі та практичні консультації щодо особливостей підготовки проектів учасники тренінгу зможуть реалізувати на практиці найближчим часом.

Уже в квітні буде оголошено попередній конкурсний відбір інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок ДФРР у 2019 році.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: