circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі робитимуть ставку на утворення якісних громад

13.04.2018, 13:33

text
Поділитися:

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль взяв участь у селекторній нараді, що відбулася під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка. Нарада була присвячена пріоритетним проектам 2018 року та завданням для місцевих облдержадміністрацій. Одним із головних питань стала реформа децентралізації влади, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Костянтин Бриль зазначив , що в Запорізькому регіоні існують певні «білі плями» щодо створення громад, проте не через спротив, а через необхідність якісного опрацювання всіх нюансів.

– Приємно, що в питаннях реалізації реформи децентралізації ми посідаємо перші місця. Але на сьогодні в області залишається один район, зовсім не охоплений об’єднаними громадами. І саме в Новомиколаївському районі нині триває дуже активне обговорення ситуації, тож у поточному році ми плануємо поставити крапку в цьому питанні. Ті перспективи, які ми намітили на цей рік у плані створення ОТГ, задовольняють і людей, і фахівців КМУ в питанні якості об’єднання. Тож нині ми приділятимемо першочергову увагу не стільки швидкості, скільки якості створення громад, – наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Під час селектору було приділено увагу питанню підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості.

За словами Геннадія Зубка, підписання договорів із сімейними лікарями та створення нових ФАПів є паралельними процесами. Нині в Україні укладено вже 15 707 угод з сімейними лікарями, і це саме ті люди, які працюватимуть в оновленій та сучасній мережі надання медичних послуг. У рамках співфінансування кошти виділятимуться не тільки на будівництво, а й на нове обладнання.

Костянтин Бриль повідомив, що Запорізький регіон один із перших в Україні пройшов погодження мережі ФАП у цілому.

– Нині перед нами стоїть завдання швидкого проведення аналізу місцезнаходження нових пунктів на територіях. Дуже важливо те, що ми будуємо нові сучасні приміщення, а не ремонтуємо старі. На сьогодні заплановано виділення 126 мільйонів гривень, які надаватимуться за умови 20-відсоткового співфінансування з місцевими бюджетами. Наступним кроком для нас є прорахунок вартості ФАПів, аби погодити проекти в Мінрегіонбуді і якомога швидше приступити до проведення тендерів. До кінця року люди в громадах мають побачити ці фельдшерсько-акушерські пункти, – підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: