circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі розпочалася монетизація субсидій

04.01.2018, 09:39

text
Поділитися:

В Україні з 1 січня 2018 року запроваджено монетизацію субсидій. З цією метою Мінфін розробив комплексний підхід до реформування системи розрахунків за субсидіями, який складатиметься з трьох етапів: монетизації розрахунків за субсидіями на рівні підприємств-надавачів послуг; підготовки системи до здійснення монетизації субсидій на рівні домогосподарств (створення необхідної інфраструктури, створення єдиного реєстру та бази даних субсидіантів та їх верифікація тощо); монетизації субсидій на рівні домогосподарств, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Наразі Урядом прийнято рішення про запровадження першого етапу, який передбачає з 1 січня 2018 року монетизацію субсидій на рівні надавачів послуг.

Метою цих змін є перехід на прозорі та своєчасні розрахунки “живими” коштами за субсидіями між державою та виконавцями послуг.

Як пояснили в Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації, монетизація субсидій передбачає низку нововведень у розрахунках за субсидіями. А саме: розрахунок прямо з Казначейства без будь-яких протоколів; чіткі строки проведення розрахунків за субсидіями (до 24 числа); самостійний вибір виконавцями послуг постачальника енергоносіїв і розрахунок «живими» коштами від субсидій; прозоре нарахування субсидій за фактичні обсяги споживання послуг.

Прийняте рішення є першим і важливим кроком комплексного реформування всієї системи розрахунків за житлово-комунальні послуги.

Такий підхід до реформування субсидій значно полегшує систему розрахунків для учасників процесу монетизації, забезпечує рівні умови для всіх учасників при розрахунку за фактично спожиті послуги у частині житлових субсидій, а також робить систему більш прозорою, виключає можливості ручного втручання в розрахунки за субсидіями та усуває будь-які можливості для зловживання щодо виплати цього виду адресної допомоги.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: