circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі розпочнеться монетизація пільг на проїзд

16.03.2018, 13:42

text
Поділитися:

Урядом прийнято постанову щодо надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду всіма видами транспорту загального користування, де визначено, що пільги з оплати проїзду, які передбачені законами України, можуть надаватися у готівковій формі.

Як пояснили в Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації, документом затверджується Порядок надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду всіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах. Ним передбачається заміна пільг на компенсацію, розмір якої щорічно буде визначатися обласними державними адміністраціями.

Прийняття акта надає можливість органам місцевого самоврядування надавати пільги окремим категоріям громадян з оплати проїзду у готівковій формі.

Фінансування витрат буде здійснюватися за рахунок місцевого бюджету. Планується, що гроші будуть отримувати самі пільговики і оплачувати свій проїзд у громадському транспорті.

Протягом двох місяців необхідно затвердити розмір щомісячної виплати та доопрацювати це питання на територіях. Розмір виплати визначається шляхом множення середньої вартості проїзду в міському комунальному транспорті на як мінімум 30 поїздок. Тобто, запорізькі пенсіонери будуть отримувати приблизно близько 90 гривень на місяць.
Згідно із законодавством пільги будуть надаватися або в безготівковій (як зараз) або готівковій формі, остаточне рішення про монетизацію пільг прийматиме виключно місцевий орган влади.

За попередніми розрахунками, компенсації замість пільг на проїзд мають отримати понад 20 тисяч жителів Запорізької області, це пенсіонери з інвалідністю, пенсіонери – учасники бойових дій, пенсіонери – ліквідатори аварії на ЧАЕС тощо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: