circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі розвивають органічне виробництво

19.04.2019, 12:45

text
Поділитися:

У Запоріжжі вперше відбувся ХІ регіональний форум «Органічна Україна». У заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації Олександр Бабанін, президент Спілки виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» Олена Березовська, фахівці Департаменту агропромислового комплексу облдержадміністрації та сільгоспвиробники.

– Запорізька область входить до числа регіонів України, які складають основу її індустріального та аграрного потенціалу. Протягом останніх п’яти років аграрії отримують урожаї зернових і зернобобових культур на рівні 2,5 – 2,9 млн. тонн, овочевих – понад 350 тис. тонн, у тому числі овочів закритого ґрунту – близько 125 тис. тонн, плодів та ягід -майже 85 тис. тонн. Незважаючи на значні обсяги виробництва на світових та внутрішніх споживчих ринках, усе більше зростає попит на здорові та якісні органічні продукти. Але виробляти високоякісну продукцію в сучасних умовах недостатньо. Потрібно, щоб про неї знали і говорили. І це стосується не лише окремих виробників, але й рівня області та всієї країни. Швидкий розвиток галузей аграрного виробництва, екологічні та природні зміни клімату надихають наших виробників на пошук перспективних з точки зору прибуткового бізнесу ніш, однією з яких є органічне виробництво. Виробництво органічної сільськогосподарської продукції потребує часу та коштів на стартових етапах, але й рівень рентабельності при правильній організації також може бути досить високий. Запорізька обласна державна адміністрація все робить для того, щоб у нашому регіоні приживалися новітні технології, нові підходи до організації праці, нові інструменти фінансування і все, що дає економічний поштовх, – зазначив Олександр Бабанін.

З метою перетворення області в територію економічного розвитку Департаментом агропромислового розвитку розроблено проект Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового комплексу Запорізької області на 2019-2020 роки. Одним із напрямів фінансування заходів програми є оплата робіт (послуг) з проведення сертифікації виробника органічної продукції.

Учасники форуму обговорили стан розвитку та можливості для органічного виробництва в Запорізькій області; тенденції споживання органічної продукції харчування в Запоріжжі, в Україні, у світі; питання експорту органічної сировини з України у контексті попиту і можливостей регіонального органічного трейдера; технології органічного виробництва тощо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: