circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі скалилися сприятливі умови для озимих

28.12.2017, 10:46

text
Поділитися:

За даними Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, за станом на 27 грудня озимі зернові зійшли на площі 620,9 тис. га, що становить 99% від посіяного. У доброму і задовільному стані знаходяться посіви на площі 448,3 тис. га (72,2% від тих, що зійшли), 27,8% (172,6 тис. га) – в слабкому і розрідженому стані.

Озимий ріпак у доброму і задовільному стані перебуває н площі 20,4 тис. га (6,8%), 8,3 тис. га (28,1%) – у слабкому і розрідженому, загинуло 0,9 тис. га

Упродовж другої декади грудня на території області утримувалась аномально тепла погода. Лише в кінці декади внаслідок проходження холодного фронту відбулося зниження середньодобової температури на 5°.

Середня за декаду температура повітря була на 6-8º вищою за норму і становила 5-6º тепла. У минулому році в цей період було на 7-11º холодніше.

Максимальна температура повітря підвищувалась до 10-13° тепла, поверхня грунту нагрівалась у денні години до 10-17° тепла.

Мінімальна температура повітря знижувалась до 1-3º морозу, поверхня грунту охолоджувалась на 1º інтенсивніше.

Опади різної інтенсивності у вигляді дощу та снігу спостерігались упродовж 2-5 днів. На більшій частині території області їх кількість становила 5-8 мм, що відповідає 22-35% від декадної норми. У відповідній декаді минулого року кількість опадів на території області коливалась від 4 до 12мм.

Упродовж другої декади грудня озимі культури на більшості території знаходились у стані зимового спокою. Несприятливих агрометеорологічних умов для перезимівлі не спостерігалось. На окремих спостережних ділянках у південних районах області внаслідок погодних умов, що склалися, було відмічено відновлення вегетації Рослини повільно вегетували. На окремих площах зареєстровано фазові зміни у розвитку рослин. Мінімальна температура грунту на глибині залягання вузла кущіння озимої пшениці (3см) була позитивною.

Нагадаємо, під урожай 2018 року посіяно озимих зернових на площі 623,4 тис. га, з них: озимої пшениці – 583 тис. га; озимого жита – 0,8 тис. га; озимого ячменю – 39,7 тис.га.

Озимим ріпаком засіяно 30,5 тис. га.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: