circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі спрощують доступ дітей-інвалідів до реабілітації

29.11.2017, 10:18

text
Поділитися:

Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з партнерами, у тому числі німецьким товариством міжнародного співробітництва «Deutsche Gesellft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH) проведено семінар для фахівців центрів соціальної реабілітації дітей з інвалідністю та дитячих будинків – інтернатів Запорізької, Дніпропетровської і Харківської областей.

Начальник управління соціальних послуг та соціального забезпечення Департаменту соціального захисту населення Вікторія Герасименко повідомила, що в системі соціального захисту області функціонують дві комунальні установи психоневрологічного профілю (будинки – інтернати), в яких на постійному утриманні проживають 110 дітей з інвалідністю. Для вихованців створено комфортні умови, забезпечено цілодобове кваліфіковане медичне обслуговування, якісне п’ятиразове харчування, проводиться культурно – масова та оздоровчо – спортивна робота з урахуванням стану здоров’я дітей.

Тривалий час (від 10 до 25 років) працюють відповідні відділення при територіальних центрах соціального обслуговування, яких на сьогодні налічується 10, а також три центри соціальної реабілітації.

У м. Мелітополь діє один із перших в Україні Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю з відділеннями для дітей і для повнолітніх осіб з інвалідністю.

Загалом більше тисячі дітей отримують реабілітаційні послуги протягом року в центрах та відділеннях соціальної реабілітації для дітей з інвалідністю.

– Окрім реабілітаційних закладів системи соціального захисту в області працюють реабілітаційні центри системи освіти, охорони здоров’я, створені громадськими організаціями, які співпрацюють між собою. Приклад такої співпраці – нинішній семінар, зазначила Вікторія Герасименко.

Учасники семінару переглянули заняття в класах навчально – реабілітаційного центру «Джерело», де навчаються діти з синдромом Дауна. Вчителі поділилися з колегами практичним досвідом формування у дітей елементарних математичних уявлень, навичок читання та письма тощо.

Про використання методик раннього втручання у роботі центрів соціальної реабілітації поінформувала керівник клінічного підрозділу БФ «Інститут раннього втручання» м. Харків, національний тренер по ранньому втручанню, психолог Олена Близнюк.

Про продуктивну взаємодію фахівців центрів соціальної реабілітації з батьками дітей з інвалідністю розповіла методист Запорізького обласного центру соціальної реабілітації дітей – інвалідів Світлана Осадча. З методикою розвиваючого догляду за дітьми з порушеннями розвитку ознайомила присутніх завідуюча відділенням медичного спостереження центру Жанна Недовіс.

У ході семінару було презентовано Запорізький обласний центр соціальної реабілітації дітей – інвалідів з проведенням екскурсії.

Також колега з м. Лозова Харківської області, директор центру для дітей з інвалідністю та їх батьків «Перлинки» Ольга Ашиткова презентувала проект «Право на життя».

Учасники семінару також обговорили широкий спектр фахових питань, зокрема зміни у нормативно – правовій базі щодо організації роботи центрів соціальної реабілітації і дитячих будинків – інтернатів системи соціального захисту, впровадження інноваційних методик у наданні реабілітаційних послуг тощо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: