circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі стало на 4,6 тис. більше легальних працівників

02.07.2018, 13:48

text
Поділитися:

У конференц-залі виконавчого комітету Мелітопольської міської ради відбулось виїзне засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

У засіданні взяли участь заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, начальник управління праці та зайнятості Ірина Разуваєва, перший заступник Мелітопольського міського голови Ірина Рудакова, заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області Сергій Кам’янченко та начальник управління з питань праці Головного управління Держпраці у Запорізькій області Олександр Ніконов.

Ірина Разуваєва повідомила, що минулого року в чинне законодавство були внесені зміни і органи місцевого самоврядування отримали право контролю за своєчасністю, повнотою та легальністю виплати заробітної плати через інспекторів з оплати праці. Під час засідання були розглянуті питання організації роботи щодо легалізації зайнятості та заробітної плати у м. Мелітополь, Мелітопольському, Веселівському, Приазовському та Якимівському районах.

З метою активізації роботи обласної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат у напрямку легалізації трудових відносин, розпорядженням голови облдержадміністрації актуалізовані функції і завдання цієї комісії та відповідно змінено її назву на обласна комісія з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення) та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати.

Проведена робота вже дала певні результати в цьому напрямі. Так, в січні-квітні 2018 року в порівнянні з відповідним періодом попереднього року чисельності штатних працівників в області, вперше за останні роки, збільшилася на 4,6 тис. осіб, або на 1,3% та за станом на 01.05.2018 склала 367,9 тис. осіб.

За даними моніторингу створення нових робочих місць у січні-березні 2018 року в області створено 4,6 тис. нових робочих місць, з них 2,3 тис. робочих місць для найманих працівників у юридичних осіб та 2,3 тис. робочих місць у фізичних осіб. При цьому суттєво покращилося співвідношення між створеними та ліквідованими робочими місцями, яке за цей період 2018 року склало 189,4% проти 56,8% у відповідному періоді минулого року.

Про певні позитивні тенденції на ринку праці свідчать і показники заробітної плати працівників області. Так, у січні-квітні 2018 року порівняно з відповідним періодом 2017 року темпи росту заробітної плати в області перевищили загальнодержавний показник – 128,7% проти 126,4%. Завдяки цьому індекс реальної заробітної плати за січень-квітень 2018 року по відношенню до відповідного періоду 2017 року в області склав 112,9% проти 111,2 % по Україні.

За орієнтовними оцінками рівень «тіньової» зайнятості в області за 2017 рік порівняно з попереднім роком скоротився на 3% і склав 36% працюючих. Проте, такий рівень неформальних трудових відносин залишається загрозою для ефективного соціально-економічного розвитку області.

Робота з питань легалізації зайнятості та заробітної плати в області триває.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: