circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі стали рідше діагностувати сказ тварин

15.06.2020, 12:12

text
Поділитися:

З початку року у Запорізькій області зареєстровано вісім випадків сказу тварин у шести районах. Цей показник значно менший у порівнянні з попередніми роками: 18 випадків у 2019 році та 42 випадки у 2018 році.

Станом на початок червня у регіоні оздоровлені всі неблагополучні пункти сказу тварин. Вперше за багато років область є благополучною щодо цього небезпечного вірусного захворювання.

Таким результатам передувала системна робота. Зокрема, у 2018 – 2019 роках в Україні вперше провели масову кампанію з пероральної імунізації проти сказу диких м’ясоїдних тварин у всіх областях із застосуванням авіації, а також наземного розподілу у зонах, де польоти заборонено. Проведений лабораторний контроль ефективності пероральної імунізації в Запорізькій області свідчить, що більшість лисиць споживало принади з вакциною і має імунітет проти сказу. Тобто, з початком впровадження Програми спостерігається тенденція щодо покращення епізоотичної ситуації в країні, зокрема в Запорізькій області.

Водночас, спеціалісти державних установ ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Запорізької області провели великий обсяг роботи для створення стійкого імунітету у тварин. У 2019 році щеплено проти сказу 9294 голови великої та 246 голів дрібної рогатої худоби, понад 187 тисяч собак та 133 тисячі котів. З початку 2020 року в районах і містах імунізували проти сказу близько 50 тисяч собак і понад 33 тисячі котів.

З метою покращення ситуації зі сказу серед продуктивних тварин щорічно проводиться антирабічна вакцинація свійських та сільськогосподарських тварин, що випасаються. За 5 місяців 2020 року щеплено близько чотирьох тисяч голів великої рогатої худоби, 80 вівець та кіз.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: