circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі стане більше інклюзивних дитсадків

27.06.2019, 12:52

text
Поділитися:

Відтепер почали діяти чіткі правила, за якими мають створюватися і працювати інклюзивні групи в дитсадках для дітей з особливими освітніми потребами.

Уряд затвердив правила організації інклюзії в дошкільних закладах. Відповідний порядок набув чинності та опублікований на сайті Кабінету Міністрів. За Законом «Про освіту» керівник закладу зобов’язаний створити інклюзивну групу чи клас та забезпечити відповідні умови навіть для однієї дитини.

Під цю зміну держава також передбачила фінансову підтримку. У бюджет 2019 року вперше закладено кошти на інклюзивну освіту в дошкіллі. На корекційно-розвиткові заняття та обладнання для дітей спрямовано 37,2 млн грн.

Так, щоб дитину з особливими освітніми потребами зарахували до садочка, батьки мають звернутися у заклад із заявою та висновком інклюзивно-ресурсного центру (ІРЦ). За наявності інвалідності також треба надати копію медичного висновку або копію посвідчення особи, що отримує державну соціальну допомогу, та копію індивідуальної програми реабілітації.

Для кожної дитини розробляється індивідуальна програма розвитку, яка складається на навчальний рік та зазвичай переглядається тричі на рік. Програма створюється командою психолого-педагогічного супроводу, до якої входять директор дитсадка, вихователі, асистент вихователя, практичний психолог, учитель-логопед та інші із залученням батьків.

Для дітей з порушеннями інтелектуального розвитку складають індивідуальний освітній план строком на три місяці з подальшим продовженням протягом навчального року.

В одній інклюзивній групі має бути не більше трьох дітей з особливими освітніми потребами. Зокрема: 1-3 з числа дітей з порушеннями опорно-рухового апарату, затримкою психічного розвитку, зниженим зором, слухом, легкими інтелектуальними порушеннями тощо; не більше двох дітей з числа сліпих, глухих, з тяжкими порушеннями мовлення тощо; не більше однієї дитини зі складними порушеннями розвитку.

У разі утворення інклюзивної групи засновник закладу має забезпечити кошти на: безперешкодний доступ до будівель та приміщень дитсадка для осіб з порушеннями опорно-рухового апарату, зокрема тих, які пересуваються на візках, та інших маломобільних груп населення; створення відповідної матеріально-технічної та навчально-методичної бази; відповідний штат працівників, зокрема асистента вихователя; облаштування ресурсної кімнати для проведення психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових занять.

Як повідомили у Департаменті освіти і науки облдержадміністрації, на сьогодні 227 закладів освіти у Запорізькій області впроваджують інклюзивну форму навчання. Там навчаються 848 дітей з особливими освітніми потребами. У 178 школах діє 454 інклюзивних класи для 703 учнів з особливими освітніми потребами, а також у 49 закладах дошкільної освіти діє 65 груп для 145 дітей.

Відповідно до перспективного плану в Запорізькій області створено та оснащено 32 інклюзивно-ресурсних центри та обласний ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти. Планується до кінця року відкрити ще один інклюзивно-ресурсний центр.

Шляхом реорганізації обласної психолого-медико-педагогічної консультації на базі обласного інституту післядипломної педагогічної освіти створено обласний ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти.

За кошти обласного бюджету облаштовано 53 сучасні медіатеки та 17 ресурсних кімнат. До кінця року планується облаштувати 66 ресурсних кімнат.

Проведено роботу з архітектурної доступності та розумного пристосування приміщень. Серед 518 закладів дошкільної освіти доступними до першого поверху є 209. Із 543 шкіл 342 облаштовано пандусами, дві – підіймальними платформами та 161 заклад не потребує додаткових пристосувань на вході для підйому осіб з інвалідністю. Таким чином, архітектурно доступними до першого поверху є 505 закладів загальної середньої освіти. Доступними до другого поверху є 11 закладів, до третього поверху – чотири заклади загальної середньої освіти. У 164 закладах установлено кнопки виклику.

Крім цього, 45 шкіл мають контрастні обмежувальні смуги на сходах у приміщенні. У 32 закладах загальної середньої освіти облаштовано спеціальні туалетні кімнати, в 10 школах установлено універсальні сходові гусеничні підйомники.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: